امروز: پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ [2024/02/29]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 63666 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۴:۱۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در هشتمین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر صورت گرفت؛

نصب و راه‌اندازی دستگاه پیشرفته «سی‌آرم» در بیمارستان شهدای زاگرس ایلام

خبرایران : دستگاه پیشرفته «سی‌آرم» با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در بیمارستان شهدای زاگرس ایلام افتتاح شد.
نصب و راه‌اندازی دستگاه پیشرفته «سی‌آرم» در بیمارستان شهدای زاگرس ایلام

به گزارش خبرایران، امروز پنجشنبه با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و مدیریت درمان تامین اجتماعی ایلام دستگاه پیشرفته سی آرم در بیمارستان شهدای زاگرس شهر ایلام با اعتباری در حدود ۵۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

به همت مدیریت درمان تامین اجتماعی  استان ایلام و پیگیری‌های مسئولان و کارشناسان بیمارستان شهدای زاگرس ایلام و با هدف تجهیز اتاق عمل، دستگاه «سی‌آرم» در این بیمارستان نصب و راه اندازی شد.

هادی صبور مدیریت درمان تامین اجتماعی  استان ایلام در این افتتاحیه گفت: بیمه شدگان تامین اجتماعی استان تا پیش از راه‌اندازی این دستگاه برای جراحی، مجبور  به مراجعه به بیمارستان های خصوصی و دولتی بودند که بار مالی برای آن‌ها در پی داشت اما خوشبختانه امروز تمام جراحی که نیازمند این دستگاه بوده به صورت رایگان در بیمارستان زاگرس تامین اجتماعی انجام می شود.

وی بیان داشت: این دستگاه به‌منظور انجام رادیوگرافی و تصویربرداری در لحظه و در حین اعمال جراحی در اتاق عمل این این بیمارستان نصب و راه‌اندازی شده است.

صبور با بیان اینکه در عمل های جراحی ارتوپدی و جراحی مغز و اعصاب و سایر  وجود دستگاه سی آرم بسیار ضروری است، یادآور شد: نصب و راه‌اندازی این دستگاه، ضمن ارتقاء کیفیت خدمات به بیماران به‌ویژه بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، دقت و سرعت نیز، در عمل های جراحی ارتقاء یافته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام با اشاره به اینکه دستگاه «سی آرم» نوعی از دستگاه‌های مولد اشعه ایکس است، افزود: این دستگاه در اتاق عمل و مستقیما بر بالین بیمار و در حین جراحی قرار می‌گیرد و در همان حال از موضع جراحی، تصاویر رادیوگرافی تهیه می‌کند.

وی در پایان گفت: این دستگاه در بهبود دقت و کیفیت عمل جراحی تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد و احتمال خطاهای پزشکی را در حدقابل توجهی کاهش می‌دهد.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب