امروز: پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ [2024/02/29]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 63296 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۳:۵۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سیدشهاب سیدمحسنی مطرح کرد؛

حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است

خبرایران : مدیرکل دفتر ترویج، روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی کشور گفت: حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با فرهنگ‌سازی برای جلب مشارکت مردمی در این زمینه امکان پذیر است.
حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است

 به گزارش خبرایران از روابط عمومی سازمان امور اراضی کشور، سیدشهاب سیدمحسنی در گفتگویی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته سعی کردیم از همه تکنیک‌هایی که در حوزه فعالیت‌های اطلاع‌رسانی، رسانه‌ای، انتشاراتی، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغی، ترویجی و پژوهشی استفاده کنیم، تا فرهنگ‌سازی و همراهی مردمی برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی انجام شود.

وی افزود: جدای از فعالیت‌هایی که به صورت مستمر در حوزه تهیه خبر، گزارش، برگزاری تورهای رسانه‌ای، تولید و انتشار کلیپ، طرح‌‎های اینفوگرافی و موشن‌گرافی انجام می‌شود، چهار مستند تلویزیونی نیم ساعته را با همکاری سازمان صدا و سیما در حوزه حفظ کاربری، یکپارچه‌سازی و مزایا و اهمیت سنددار کردن اراضی کشاورزی در دست تولید داریم.

سیدمحسنی خاطرنشان کرد: با سازمان زیباسازی شهرداری تهران پیگیری و مکاتباتی انجام شده است تا از فضای محیطی شهری برای اطلاع‌رسانی به شهروندان درخصوص اهمیت و ضرورت حفظ و صیانت از زمین‌های کشاورزی به عنوان بستر تولید و امنیت غذایی استفاده کرده و همراهی و مشارکت مردمی را در این زمینه فراهم کنیم.

وی افزود: همچنین با شرکت متروی تهران هماهنگی‌هایی صورت گرفته است تا بتوانیم از ظرفیت ایستگاه‌های مترو و نمایشگرهای موجود در آن برای نمایش تعدادی از فیلم‌های کوتاه، موشن‌گرافی و طرح‌های پوستری و بیلبردی در مورد حفظ کاربری و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر ترویج، روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی کشور بیان کرد: هدف از انجام این فعالیت‌ها تبیین اهمیت و ارزش زمین و حفظ اراضی کشاورزی است و اینکه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی امنیت غذایی جامعه به خطر می‌افتد.

به گفته وی، در حوزه امور بین‌الملل نیز به دنبال توسعه ارتباط و تعامل با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی هستیم تا بتوانیم از تجارب کشورهای دیگر در حوزه‌های مختلف مانند حفظ اراضی کشاورزی، یکپارچه‌سازی اراضی و تثبیت مالکیت استفاده کنیم؛ بدین منظور با سازمان خواروبار جهانی (فائو) ارتباط و جلسات هماهنگی برگزار شده است.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب