امروز: جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ [2024/05/31]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 63222 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱:۱۲:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

برگزاری نشست بررسی طرح موضعی پارک 180 هکتاری محور جنوب بلوار شقایق در منطقه 19

خبرایران : نشست بررسی طرح موضعی پارک 180 هکتاری محور جنوب بلوار شقایق منطقه 19، با حضور سید محمود فاطمی‌عقدا رییس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهرداری تهران و اعضای کارگروه ماده پنج، مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، تورج فرهادی شهردار منطقه و مدیران شهری برگزار شد.
برگزاری نشست بررسی طرح موضعی پارک 180 هکتاری محور جنوب بلوار شقایق در منطقه 19

به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، فاطمی‌عقدا در این نشست ضمن تشکر از پیگیری مدیریت شهری در اجرای طرح افزود: طرح موضعی اراضی 180 هکتاری در مجاورت با شریان های اصلی و فرودگاه بین المللی امام (ره) در موقعیت و فضای عالی قرار دارد.
رییس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهرداری تهران با اشاره به دو نوع مالکیت اراضی در این محدوده گفت: بخشی از این اراضی تحت مالکیت موقوفه مروی شامل اراضی کشاورزی و راسته خلازیر جنوبی و بخش دیگر تحت مالکیت اشخاص کوره داران و عرصه های رها شده و بایر است.
در ادامه فاطمی عقدا،گسترش فزاینده، سریع، بی نظم و افسار گسیخته ساخت و سازها و فعالیت های ناسازگار و غیر رسمی در ناحیه سه و خیزش آنها به سمت خیابان خلازیر جنوبی، عدم تحقق احکام اسناد فرا دست پیشین ، عدم تطابق با زمینه و محدودیت ظرفیت و امکانات مدیرت شهری و ظرفیت و فرصت بالقوه محدوده برای تبدیل شدن به کانون راسته ها و خوشه های نوین فعالیتی و اقتصادی در مقیاس شهری و فرا شهری را از دلایل و ضرورت های تهیه مجدد طرح موضعی برشمرد.
مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران خواستار تهیه پیوست های اجتماعی در خصوص همراهی موقوفه مروی و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با شهرداری در ساماندهی ضایعات فروشان خلازیر، حمایت حقوقی و قضایی از این طرح و مشخص شدن نوع مالکیت ها و سهم شهرداری و شهر شد.
در ادامه تورج فرهادی تصریح کرد: غلبه مشاغل مزاحم و غیر متجانس در این محدوده باعث بروز و ظهور اغتشاشات بصری، صوتی، آلودگی زیست محیطی شده است که با خروج لکه ضایعات فروشان از این نقطه معضلات و آسیب های اجتماعی برچیده خواهد شد.
شهردار منطقه پالایش و ساماندهی فعالیت های ناسازگار و ایجاد فعالیت های سازگار، استفاده از پتانسیل ها موجود به منظور تولید سرمایه و ثروت  برای شهر، استفاده از تجارب موفق جهانی در تدوین راهبردهای طراحی، باز آفرینی عرصه های رها شده کوه های آجرپزی، توسعه عرصه های سبز و باز، یکپارچه سازی بافت محدوده طرح را از رویکردهای طرح موضعی اراضی 180 هکتاری جنوب ناحیه سه عنوان کرد.
براساس این گزارش در این نشست مشاور طرح در خصوص مطالعات انجام شده گزارشی را بیان کرد.
شایان ذکر است طی این نشست بر تعیین وظایف سازمان های اجرایی و زمانبندی طرح، حفظ حریم بزرگراهی و در نظر گرفتن ماده 7 و 12 در طرح تأکید شد.
ضمن اینکه کاربری های فناوری و نوآوری، مدیرت بحران، کشاورزی و...در این طرح پیشنهاد شد.
پس از این جلسه از محور جنوبی بلوار شقایق، خیابان های دولتخواه جنوبی، سهیل جنوبی و عملیات راهسازی معبر 35 متری غدیر بازدید شد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب