امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ [2024/06/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 63183 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۴:۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در هفته گرامیداشت دیابت انجام می شود:

ون سیار غربالگری دیابت در منطقه 19 به شهروندان خدمت رسانی می کند

خبرایران : تیم سیار غربالگری بیماری دیابت به مناسبت گرامیداشت این هفته با استقرار در اماکن عمومی منطقه 19، آموزش های پیشگیری، درمان و مراقبت را به منظور اطلاع رسانی، ارتقای و حفظ سلامتی به شهروندان ارائه می دهد.
ون سیار غربالگری دیابت در منطقه 19 به شهروندان خدمت رسانی می کند

به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حسین اخگر پور معاون اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: در راستاي حساس سازي شهروندان نسبت به بيماري ديابت به همين منظور ويژه برنامه هايي با شعار " ديابت، شناخت خطرات و اقدام مؤثر " در محلات منطقه برگزار می شود.
وي با اشاره به اولويت پيشگيري بر درمان گفت: در همين راستا پيام آوران سلامت با اعزام ون سيار برای  خطرسنجي فشارخون و ديابت در محدوده خلازير و كوره هاي آجرپزي مستقر شده و ضمن انجام غربالگري شهروندان برای شناسايي اين بيماري خاموش، نكات آموزشي و پيگيري درماني را با حضور پزشک، مراقب سلامت، مشاوره تغذیه و روانشناس ارائه خواهد شد.
اخگر پور با اشاره به بهره مندی 600 شهروند از 140 برنامه سه شنبه های مساجد با موضوع پیشگیر ی از بیماری ها خاطر نشان کرد: در طول این هفته ميز خدمات سلامت در سراي محلات و ميدان مرکزی میوه و تره بار برپا مي شود.
این مسئول با اشاره به عضویت 373 شهروند دیابتی در کانون پیشگیری از بیماری ها بیان کرد: برگزاري كلاس هاي آموزشي، تقدير از فعالان حوزه ديابت و ارائه خدمات سلامت در روستاهاي حريم و كم برخوردار، ارائه خدمات ويزيت تخصصي داخلي، برگزاري مسابقات ورزشي، پياده روي، جشنواره غذايي، آموزش و اطلاع رسانی در فضای مجازی و بنرهای پرتابلی و .... از ديگر برنامه هاي پیش بینی شده به مناسبت این هفته است.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب