امروز: جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ [2024/05/31]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 62927 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۴:۲۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست:

تحولی بزرگ در صنایع پایین‌دست ایجاد شد/ فروش اعتباری ۲۸ هزار میلیارد تومان محصول پتروشیمی در بورس کالا

خبرایران : مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان محصول پتروشیمی به‌صورت اعتباری به صنایع پایین دست پتروشیمی در پنج ماه اخیر فوخته شده که تحول بزرگی را در واحدهای پایین‌دست ایجاد کرده است.
تحولی بزرگ در صنایع پایین‌دست ایجاد شد/ فروش اعتباری ۲۸ هزار میلیارد تومان محصول پتروشیمی در بورس کالا

به گزارش خبرایران، مرتضی شاهمیرزایی امروز یکشنبه 26 شهریورماه 1402 در حاشیه بازدید از نخستین روز هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهمترین هدف از برگزاری این رویداد تخصصی به هم‌رسانی همه فعالان صنعت پتروشیمی از بالادست تا پایین‌دست است.

وی با اشاره به اختصاص کل فضای نمایشگاه بین‌المللی تهران به هفدهمین نمایشگاه ایران پلاست افزود: امسال افزون‌بر اینکه مهمانان خارجی این رویداد نسبت به پارسال نمایشگاه ۲۰ برابر شده‌اند، سرمایه‌گذاران، ​فعالان و فناوران بسیاری نیز برای رایزنی و عقد قرارداد با این صنعت به این نمایشگاه آمده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به حضور ۲۱۰ شرکت خارجی در این نمایشگاه با وجود تحریم‌ها و تهدیدها اشاره کرد و گفت: شرکت‌های داخلی نیز حضور پررنگی در هفدهمین نمایشگاه ایران پلاست دارند و تازه‌ترین دستاوردهای صنعتگران داخلی و خارجی در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

شاهمیرزایی با اشاره به اقدام جدید عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی به بنگاه‌های خرد و کوچک پس از امضای تفاهم‌نامه‌ای در ایران پلاست شانزدهم، تأکید کرد: ثمره آن فروش حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان عرضه اعتباری به صنایع پایین‌دست پتروشیمی در پنج ماه اخیر بوده است و بزرگترین تحول در واحدهای پایین دست ایجاد شد.

وی افزود: حدود ۱۵ تا ۱۶ هزار واحد صنعتی خوراک خود را از صنعت پتروشیمی تأمین می‌کنند و می‌توانند از عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی استفاده کنند. ​

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به تدوین سند جامع تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی و روزآمد کردن سند کاتالیست این صنعت افزود: با بهره‌برداری از طرح‌های پتروشیمی که آماده افتتاح هستند، صنعتگران پتروشیمی آماده‌اند در سال ۱۴۰۲ که به نام سال «مهار تورم و رشدتولید» نامگذاری شده است، رشد تولید را محقق کنند.

شاهمیرزایی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده از پارسال از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، صادرات کاتالیست ایرانی به کشورهای صاحب‌نام از دستاوردهای بزرگ این صنعت است، همچنین کشورهای صاحب نام سفارش ساخت کمپرسور، انواع پمپ‌ و اکسترودر و ماشین‌آلات دوار را به شرکت‌های ایرانی داده‌اند.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب