امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ [2023/10/02]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
شرکت چوب صنعت دریس ، خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات متنوع
کد خبر: 62870 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۶:۴:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور؛

باید همه به طور متناسب سهم مالیات خود را پرداخت کنند/ باید به سمت مالیات بر مجموع درآمد اشخاص برویم

خبرایران : رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از برنامه‌ریزی و انجام اقدامات مشهود این سازمان در راستای حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی خبر داد و گفت: همه باید به طور متناسب سهم مالیات خود را پرداخت کنند.
باید همه به طور متناسب سهم مالیات خود را پرداخت کنند/ باید به سمت مالیات بر مجموع درآمد اشخاص برویم

به گزارش خبرایران ، دکتر سبحانیان، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست «هم‌اندیشی مجمع کارآفرینان ایران» با بیان اینکه افزایش اطلاعات، افزایش در میزان وصول را در پی دارد، اظهار داشت: امروز اطلاعات فعالان اقتصادی بیش از هر زمان دیگر در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دارد و به همین جهت برای عملکرد سال ۱۴۰۱ مالیاتی که از حوزه اصناف و مشاغل وصول کردیم به موجب اظهار خود این افراد و همچنین تبصره ماده ۱۰۰ در مجموع سه برابر سال گذشته بوده است.

دکتر سبحانیان اراده سازمان امور مالیاتی کشور را در توسعه و گسترش چتر مالیاتی بدون فشار بر بخش شناسنامه‌دار تولید عنوان کرد و افزود: در سال ۹۹ حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار اظهارنامه و تبصره ماده ۱۰۰ داشتیم که در حال حاضر این رقم به دو برابر و در حدود شش میلیون رسیده است.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر کاهش ۷ درصدی نرخ مالیات واحدهای تولیدی اظهار داشت: این اقدام جزو سیاست‌ها و فعالیت‌های حمایتی مهم سازمان امور مالیاتی از بخش مولد اقتصاد به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه باید مثل همه جای دنیا به سمت مالیات بر مجموع درآمد اشخاص برویم، تصریح کرد: بر این اساس و به منظور کاهش فشار مالیاتی بر شرکت‌ها، لایحه کاهش نرخ مالیات شرکت‌ها به ۱۵ درصد در دولت تدوین شده و مراحل نهایی آن در دست اجراست و به زودی به مجلس خواهد رفت.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از احیای ماده ۳۹ احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور با پیگیری سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد و افزود: از این پس واحدهای تولیدی می‌توانند برای واردات تجهیزات و ماشین‌آلات خط تولید، حقوق گمرکی را با چک و تضامین لازم پرداخت کنند.

دکتر سبحانیان ارائه آموزش‌های لازم درخصوص استقرار پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان هم در سطح ادارات امور مالیاتی و هم در سطح مؤدیان را الزامی دانست و خاطرنشان کرد: شناخت کافی نسبت به مقوله قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و کسب آموزش‌های لازم در این خصوص باعث می‌شود تا با یک شیب منطقی و ملایم به سمت اجرای کامل این قانون پیش برویم.

Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب