امروز: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ [2023/12/04]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
شرکت چوب صنعت دریس ، خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات متنوع
کد خبر: 62716 تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۴:۵۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

مدیر عامل موسسه جهاد نصر اعلام کرد؛

پیش‌بینی ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای فاز ۲ طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان/ ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی

خبرایران : مدیر عامل موسسه جهاد نصر، کل اعتبار مورد نیاز فاز ۲ طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی خوزستان و ایلام را ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: ۵۰ درصد این اعتبار مربوط به وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای شبکه‌های فرعی آبیاری است.
پیش‌بینی ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای فاز ۲ طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان/ ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش خبرایران از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رضا عظیمی امروز یکشنبه در حاشیه نمایشگاه هفته دولت با عنوان "روایت خدمت، وعده، وفا" در نشست خبری و در پاسخ به پرسش خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب گفت: ۵۰ درصد دیگر این اعتبار مربوط به وزارت نیرو برای اجرای شبکه های اصلی در قالب این طرح است.

وی افزود: تامین این اعتبارات از سه محل تهاتر نفت، فروش سهام وزارت جهاد کشاورزی و فاینانس چین پیش‌بینی شده است.

عظیمی ادامه داد: در سفر اخیر رییس جمهوری به کشور چین، در رایزنی‌ها و متن توافقنامه میان دو کشور به ایجاد خط اعتباری برای این طرح اشاره شده و پیش‌بینی فاینانس چین متناسب با نیاز پروژه خواهد بود.

عظیمی سطح اجرای فاز ۲ طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام را ۲۵۵ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: برای احداث شبکه‌های اصلی در فاز دوم این طرح، وزارت نیرو حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی درباره میزان آب تخصیصی به فاز ۲ این طرح تصریح کرد: پیش‌بینی آب تخصیصی به فاز ۲ طرح با وزارت نیرو است، اما ما نزدیک به ۷ تا ۸ هزار متر مکعب آب برای هر هکتار کشت گندم در این اراضی برآورد کرده‌ایم.

مدیرعامل موسسه جهاد نصر در پاسخ دیگر خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی درباره ادامه اجرای پروژه شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور اعلام کرد: تاکنون ۱۲۷ هزار هکتار از این پروژه اجرا شده و در حال بهره‌برداری است.

وی افزود: مابقی از کل ۲۲۷ هزار هکتار پروژه شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور بالغ بر ۱۰۰ هزار هکتار نیز در صورت تامین اعتبار اجرا می‌شود.

عظیمی اعتبار مورد نیاز برای اجرای فاز دوم این پروژه را ۷ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرد و ما در حال سازماندهی پیمانکاران برای اجرای فاز دوم پروژه شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور هستیم.

عظیمی در توضیحی دیگر در این نشست گفت: پروژه شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور تاکنون در اراضی مستعد ۱۰ استان با هدف استفاده از آب‌های موجود برای توسعه کشاورزی و رونق افتصادی و جلوگیری از هدررفت و مدیریت آب اجرا شده است.

وی تصریح کرد: با اجرای فاز نخست این پروژه، عملکرد تولید محصولات از جمله در استان اردبیل افزایش نشان می‌دهد.

مدیرعامل موسسه جهاد نصر به ساخت ساختمان‌های مسکونی برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و اذعان داشت: به زودی وارد ساخت ساختمان‌های مسکونی برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی می‌شویم.

وی افزود: در راستای رفع مشکلات کارکنان این وزارتخانه، پروژه‌ای را برای احداث یک شهرک مدرن در حومه تهران در دست مطالعه داریم و با اجرای این پروژه، هیچ یک از کارکنان این وزارتخانه بدون مسکن نخواهد بود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما درباره جزییات این پروژه مسکونی و حجم کار گفت: احداث این شهرک مسکونی در قالب ۱۰ هزار واحد مسکونی پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل موسسه حهاد نصر ادامه داد: یک مسابقه بین‌المللی و داخلی نیز برای بکارگیری شرکت‌های طراحی ساختمان‌های این شهرک گذاشته‌ایم.

وی اظهار داشت: این شهرک مسکونی حداکثر ظرف سه سال احداث می‌شود و برنامه ما این است تا پایان این دولت، بخشی از این شهرک مسکونی آماده شود.

Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب