امروز: سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ [2024/03/05]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 62303 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سالگرد آن شب به یادماندنی من از سرمربی پرتغالی مهدی طارمی در پورتو و ستاره سابق لاتزیو

خبرایران : درآستانه سالگرد تولد خودم در تاریخ ۳۰ خرداد به یاد آن شب به یادماندنی در ۲۳ سال پیش افتادم؛ جایی که سرجیو کونسیسائو هافبک تدافعی و جوان آن روزهای باشگاه بزرگ لاتزیو در رقابت‌های جذاب جام ملت‌های اروپا موسوم به یورو ۲۰۰۰، کاری کرد که دروازه‌بان تیم ملی آلمان (اولیور کان) و خط دفاعی محکم ژرمن‌ها این روز به یادماندنی را در تاریخ خود به روز سیاه ژرمن‌ها ثبت کند.
سالگرد آن شب به یادماندنی من از سرمربی پرتغالی مهدی طارمی در پورتو و ستاره سابق لاتزیو
در آستانه سالگرد تولد خودم در تاریخ ۳۰ خرداد به یاد آن شب به یادماندنی در ۲۳ سال پیش افتادم؛ جایی که سرجیو کونسیسائو هافبک تدافعی و جوان آن روزهای باشگاه بزرگ لاتزیو در رقابت‌های جذاب جام ملت‌های اروپا موسوم به یورو ۲۰۰۰، کاری کرد که دروازه‌بان تیم ملی آلمان (اولیور کان) و خط دفاعی محکم ژرمن‌ها این روز به یادماندنی را در تاریخ خود به روز سیاه ژرمن‌ها ثبت کند.
 
با توجه به اینکه تولد بنده در تاریخ ۳۰ خرداد می‌باشد، با وجود آنکه ۲۳ سال از رقابت‌های جذاب یورو ۲۰۰۰ گذشته، هیچگاه هنرنمایی کنسیسائو هافبک تدافعی سابق لاتزیو و استاد کنونی مهدی طارمی در تیم پورتو پرتغال را فراموش نخواهم کرد. 
سال 2000 در چنین روزی و در چارچوب دور گروهی رقابت های جام ملت های اروپا 2000 دو تیم ملی پرتغال و آلمان در حضور 44 هزار تماشاگر ورزشگاه فاینورد در شهر روتردام به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با هت تریک سرجیو کونسیسائو  سرمربی کنونی مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران و ستاره سابق لاتزیو در دقایق 35، 54 و 71 با نتیجه 3-0 به سود پرتغال خاتمه یابد. پرتغال با این پیروزی 9 امتیازی شد و به عنوان صدرنشین گروه به همراه رومانی 4 امتیازی به مرحله صعود کرد. انگلیس و آلمان نیز به ترتیب با 3 و 1 امتیاز از دور رقابت ها کنار رفتند.
نکته جالب این است که سرجیو کونسیسائو با لاتزیو در کالچو کوپا ایتالیا سوپر کاپ ایتالیا سوپر کاپ اروپا  وجام در جام اروپا ۵ قهرمانی به دست آورده بود ونقش مهمی در پیروزیهای لاتزیو وتیم ملی فوتبال پرتغال با وجود هافبک تدافعی بودن داشت .همچنین باید گفت هیچ گاه اولیورکان در رقابت های باشگاهی وملی تا سال ۲۰۰۰ از بازیکنی هت تریک دریافت نکرده بود که سرمربی مهدی طارمی به این رکورد رسید .
 
گزارش از علی جواهرچی
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب