امروز: جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ [2024/07/12]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 62173 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۵:۴۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

شورای رقابت علت قیمت‌گذاری نشدن برخی خودروها را اعلام کرد

خبرایران : یک مقام مسئول در شورای رقابت درباره علت عدم اعلام قیمت برخی از خودروهای تولید داخلی و مونتاژی گفت: این خودروها جدید هستند لذا صورت مالی از قبل نداشته‌اند که سازمان حمایت براساس آن قیمت‌ها را بسنجد بنابراین بررسی قیمت‌ آن‌ها زمان‌بر است.
شورای رقابت علت قیمت‌گذاری نشدن برخی خودروها را اعلام کرد

به گزارش خبرایران، کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویش هایی با عناوین «خودروی 207 با موتور TU3 قیمت‌گذاری شود»، «قیمت محصولات سایپا در طرح یکپارچه خودرو اعلام شود»، «قیمت خودرو ساینا اس بازنگری شود»، «قیمت نهایی خودروی کوییک جی ایکس در سامانه یکپارچه اعلام شود»  خواستار تعیین و ابلاغ قیمت این خودرو‌ها شدند. 

آنها عنوان کردند در حالی که دومین طرح فروش در سامانه یکپارچه خودرو آغاز شده است اما هنوز قیمت برخی خودروهای تولید داخلی و مونتاژی ابلاغ نشده و این در حالی است که این خودروها در سامانه یکپارچه عرضه شده‌اند،  لذا متقاضیان خرید این خودرو نمی‌دانند که برای خودروی انتخابی خود باید چه مبلغی را بپردازند. 

براین اساس کاربران سامانه«فارس من» از مسئولان خواستند تا هر چه زودتر نسبت به تعیین قیمت این خودروها اقدام کنند تا متقاضیان برای تامین هزینه‌های مرتبط برنامه‌ریزی کنند. 

سپهر دادجوی توکلی در رابطه با علت عدم تعیین قیمت برخی از خودروها به خبرنگار فارس، گفت: تعدادی از خودروهایی که توسط کارخانه‌ها تولید و به بازار عرضه می‌شود خودروهای جدیدی هستند لذا صورت مالی از قبل نداشته‌اند تا سازمان حمایت براساس آن قیمت‌ها را بسنجد. 

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت  اظهار داشت: از آنجا که این خودروها زمان کمتری است که تولید و به بازار عرضه می‌شود بنابراین فرآیند قیمت‌گذاری آنها از سوی سازمان حمایت و به دنبال آن شورای رقابت طولانی‌تر است. 

این مقام مسئول در مرکز ملی رقابت اظهار داشت: به محض اینکه سازمان حمایت قیمت این خودروها را بررسی و به شورای رقابت اعلام کند، شورا نیز بلافاصله موظف است که قیمت‌ها را بررسی و ابلاغ کند. 

* قیمت خودروهای اعلام نشده در حال بررسی است

وی افزود: قیمت این خودروها توسط سازمان حمایت در حال بررسی است و با اتمام بررسی قیمت های تعیین شده توسط سازمان حمایت به شورای رقابت ابلاغ می‌شود و شورای رقابت نیز پس از دریافت، قیمت‌ها را موردبررسی قرار داده و سپس ابلاغ می‌کند. 

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت همچنین در رابطه با عدم قیمت‌گذاری و ابلاغ تعدادی از خودروهای مونتاژی، گفت: در مورد خودروهای مونتاژی نیز همین موضوع صادق است، خودروهایی که از قبل تولید می‌شد، قیمت‌هایش محاسبه و سریعا اعلام شد اما تعدادی از خودروهایی که صورت‌های مالی 6 ماه اول سال را نداشته‌اند برای بررسی و محاسبه قیمت‌هایشان زمان بیشتری لازم است. 

وی ظهار داشت: شورای رقابت به شدت در تلاش است تا هر چه زودتر قیمت‌ سایر خودروها را مصوب و ابلاغ کند.

به گزارش فارس: شورای رقابت در اواخر فروردین امسال قیمت خودروهای تولید داخل را مصوب و ابلاغ کرد که براساس آن قیمت این خودروها، بطور متوسط 29 درصد افزایش یافت. همچنین این شورا در 16 اردیبهشت قیمت 17 خودروی مونتاژی را مصوب و ابلاغ کرد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب