امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ [2024/06/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 61885 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۰:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

هشدار سازمان دامپزشکی کشور: مردم از خرید ماهیان قرمز بی‌حال و دارای لکه بر پوست خودداری کنند

خبرایران : سازمان دامپزشکی کشور هشدار داد: افراد برای خرید و نگهداری ماهی قرمز شب عید توصیه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی را جدی بگیرند.
هشدار سازمان دامپزشکی کشور: مردم از خرید ماهیان قرمز بی‌حال و دارای لکه بر پوست خودداری کنند

به گزارش خبرایران از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مشاور سازمان دامپزشکی کشور گفت: مردم ماهی قرمز شب عید را از مراکز مجاز خریداری و از خرید از دوره‌گردها و دست‌فروشان خودداری کنند.

اسدی افزود: افراد در هنگام خرید از تماس مستقیم و حفاظت نشده با ماهی و آب خودداری کنند و ظروف یکبار مصرف را برای حمل و جابجایی ماهی به منزل مورد استفاده قرار دهند.

وی ادامه داد: بنابر توصیه سازمان دامپزشکی کشور، مردم باید از خرید ماهیان بیمار و بی‌حال با علائم شنای غیرفعال، فاقد رنگ شفاف و دارای لکه‌ بر پوست بدن خودداری کنند.

اسدی اظهار داشت: پس از انتقال ماهی قرمز به منزل بلافاصله نسبت به تعویض آب اقدام و ماهی‌ها به ظروف از قبل آماده شده منتقل شوند، همچنین با توجه به لزوم تعویض آب ماهیان خریداری شده، حداقل ۲۴ ساعت قبل از خرید ظرف نگهداری ماهی آماده در صورت استفاده از آب شهری باید در هوای آزاد به منظور کلرزدایی قرار داده شود.

وی تاکید کرد: در پایان نوروز، ما‌هیان قرمز در رودخانه‌ها یا نهرها رهاسازی نشود و در محل‌های تعیین شده توسط شهرداری رهاسازی صورت گیرد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور درباره دمای آب نگهداری ماهیان قرمز شب عید به خبرنگار ما گفت: بهترین دمای آب برای نگهداری ماهی ۲۶- ۲۲ درجه سانتی‌گراد است که برای تعویض آب باید هر بار ۲۵ درصد کل آب تعویض و از تعویض یکباره همه آب خودداری شود.

وی تصریح کرد: در ایام پایانی سال، گروه‌های نظارتی دامپزشکی در سراسر کشور به صورت مستمر در سطح شهر‌ها در حال گشت‌زنی هستند و بر همه فروشگاه‌های عرضه ماهی قرمز نظارت دارند و با متخلفان برخورد قاطعانه می‌کنند.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب