امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ [2024/06/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 61863 تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

مجسمه چوبی مولانا بر چنار خشک باغ فردوس نقش بست

خبرایران : مجسمه چوبی مولانا به منظور زيباسازی منظر شهری و استفاده از پتانسيل های موجود در طبيعت بر تنه خشک بر جای مانده از درخت چنار باغ فردوس با دستان هنرمند به شکل حجمی ماندگار نقش بست.
مجسمه چوبی مولانا بر چنار خشک باغ فردوس نقش بست

به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه يک، حمید مهری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست با اعلام خبر فوق اظهار داشت: منطقه يک از بافت های كوچه باغی و قديمی برخوردار است كه در برخی از معابر آن درختان قديمی خشک شده ای وجود دارند كه علاوه بر خطر سقوط چهره ای نامناسب به شهر بخشيده اند.

وي افزود: تبديل اين تنه های خشك به يك اثر هنری و ماندگار طرحی است كه اداره زیباسازی منطقه در طرح بهاران خدمت بر آن همت گذاشته و با استفاده از فكر و ايده هنرمندان و متناسب با محيط در معابر شمال تهران در حال اجرا است.

او گفت: یکی از این تنه های خشک در باغ فردوس، چنار ۳۵۰ ساله به گفته اهالی است که با قطر ۳ متر پس از گذراندن دوران سرسبزی و شادابی خشک و تا يك ارتفاعی باقی مانده و حذف نشده  که توسط هنرمند چوب تراش استاد عالی، با استفاده از ابزار لازم در همانجا بدون جابه جايی به شکل مولانا طراحی و تراشیده شده است تا به صورت  جلوه ای بصری برای شهر درآيد.

وی افزود: دغدغه رسیدن به شهر موزه و ارتقاء سواد بصری مردم،احیای فضاهای شهری و همچنین ارتباط نزدیک مردم با مقوله هنر و هنرمند از مهمترین اهداف اجرای اینچنین آثاری است به طوری که در پاره ای از اوقات با توجه به استقبال مردم، هنرمند ابزار را به آنها می سپارد تا لذت و حتی سختی کار هنرمند را با تمام وجود حس کنند.

مهری تصریح کرد: این اقدام ناخودآگاه بنوعی خودجوش ترین کارگاه هنر شهری است که در آن ارتباط عمیقی بین هنر،هنرمند و مردم شکل گرفته است.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب