امروز: دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ [2023/03/27]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 61625 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲:۱۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سید مهدی حسینی یزدی درنشست خبری اعلام کرد؛

نهمین دوره نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی در ایران مال برگزار می شود/ هدف ازبرگزاری نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران تامین سلامت غذا است

خبرایران : رییس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران گفت : هدف از برگزاری نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران را تامین سلامت غذاست ودرحدود 100 شرکت از واردکنندگان و تولیدکنندگان، کلینیک‌های گیاه پزشکی، شرکت‌های دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌های معتبر داخلی و خارجی با ارایه بهترین محصولات سم، کود، بذر از برندهای معتبر جهانی از اروپا و آسیای شرقی برای پیشرفت صنعت کشاورزی کشور درنمایشگاه حضور خواهند داشت.
نهمین دوره نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی در ایران مال برگزار می شود/ هدف ازبرگزاری نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران تامین سلامت غذا است

به گزارش خبرنگارخبرایران ،نشست خبری«نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران» صبح امروزیکشنبه 11 دی ماه 1401 باحضور«سید مهدی حسینی یزدی» رییس انجمن واردکنندگان سم و کود ،«سید مجید عمادی» عضو انجمن واردکنندگان سم و کود،«کیانوش کلهر» نایب رییس انجمن واردکنندگان سم و کود و اصحاب رسانه برگزار ودراین نشست خبری «سید مهدی حسینی یزدی»رییس انجمن واردکنندگان سم وکود اظهارداشت: کمپانی‌های مادراروپایی درتولید نهاده‌های کشاورزی (سم، کود و بذر) دردنیا حرف اول را می‌زنند، اما با وجود تحریم‌ها ما این نهاده‌های از کشورهای مختلف تامین می‌کنیم که همه آنها کیفی و سالم است.

حسینی یزدی عنوان داشت : سازمان حفظ نباتات کشورمتولی کنترل کیفیت نهاده‌های کشاورزی وارداتی و تولید داخل است و تمامی نهاده‌های کشاورزی وارداتی طبق ضوابط سازمان حفظ نباتات وارد کشور می‌شود و هیچ محصول بی کیفیتی تامین و وارد نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان به دنبال نهاده‌های کشاورزی کیفی هستند تا محصولاتشان نه‌تنها دچار مشکل نشود؛ بلکه صرفه اقتصادی داشته باشد، بنابراین این امر حمایت دولت را می‌طلبد تا با پرداخت یارانه از آنان حمایت لازم را به عمل آورد.

رییس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران افزود: اکنون انجمن سم و کود دارای ۱۴۴ عضو و انجمن بذر دارای ۱۵۴ عضو است و تلاش داریم در بخش واردات سموم کم خطر و کم‌مصرف را جایگزین سموم پرخطر و پر مصرف کنیم.

وی تاکید کرد: سموم تکنیکال و آماده مصرف با ارز نیمایی تامین و وارد می‌شود و امسال مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد در نهاده‌های کشاورزی اعمال شد این در حالی است که این مبلغ بیش از ۱۲ تا ۱۳ درصد است که توسط کشاورزان پرداخت می‌شود درحالی‌که باید این بخش از مالیات معاف باشد.

حسینی هدف ازبرگزاری این نمایشگاه را تامین سلامت غذا دانست و ابرازداشت: در این دوره نمایشگاه حدود 100 شرکت از واردکنندگان و تولیدکنندگان، کلینیک‌های گیاه پزشکی، شرکت‌های دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌های معتبر داخلی و خارجی با ارایه بهترین محصولات سم، کود، بذر از برندهای معتبر جهانی از اروپا و آسیای شرقی برای پیشرفت صنعت کشاورزی کشور حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد : 1000 برند خارجی در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته می‌شود و این نمایشگاه علاوه بر معرفی کالا، بر ترویج و استفاده صحیح از نهاده‌های کشاورزی با حضور مشاورین و اساتید صنعت کشاورزی توجه ویژه دارد.

 

عمادی: اکنون یک‌چهارم جمعیت ایران درگیر بخش کشاورزی هستند

سید مجید عمادی عضو انجمن واردکنندگان سم و کود نیز درادامه این نشست خبری اظهارداشت: هم اکنون یک‌چهارم جمعیت ایران درگیر بخش کشاورزی هستند که مهمترین بحث دراین بخش تامین نهاده‌های مورد نیاز است که به شکل بارزی در اقتصاد کشور تاثیرگذار است.

عمادی تصریح کرد: اکنون تامین و تدارک ۴ میلیون بهره‌بردار بخش کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا امنیت غذایی را منجر می‌شود ارایه نهاده‌های سالم، تامین غذای سالم را منجر می‌شود.

 

کلهر: تناسب مصرف و کیفیت کود در افزایش تولیدات کشاورزی اثرگذار است

کیانوش کلهر نایب رییس انجمن واردکنندگان سم و کود نیز درادامه این نشست خبری اظهارداشت: نیازاستاندارد کود کشور سالانه ۵ میلیون تن است و سال گذشته حدود ۲.۸ میلیون تن کود در کشور به مصرف رسید که از این میزان ۲.۲ میلیون تن مربوط به مصرف کود اوره (ازته) بوده، در حالی که باید تناسبی بین مصرف کودها رعایت شود.

نایب رییس انجمن واردکنندگان سم و کود تصریح کرد: این بدان معناست که مصرف کودهای فسفاته و پتاسه به میزان کمتر از ۶۰۰ هزار تن وارداتی و تولید داخل کاهشی بوده که رقم برای تامین عناصر مورد نیاز خاک کشور ناچیز است.

وی ادامه داد: خاک باید ۱۷ عنصر برای تولید داشته باشد و یک عنصر برای تولید سالم بی‌فایده است و بنابراین بالانس مصرف کودی کشور سرمایه ملی به شمار می‌رود که در صورت عدم رعایت آن این سرمایه به هدر خواهد رفت.

کلهر ابرازداشت: تناسب مصرف و کیفیت کود در افزایش تولیدات کشاورزی اثرگذار است و با یک کود مناسب می‌توان میانگین هکتار تولید گوجه فرنگی را تا ۲۵۰ تن افزایش داد؛ اما تولیدهای بسیار کم در کشور انجام می‌شود، بنابراین شعار ما نهاده باکیفیت است.

وی درپایان سخنان خود گفت: تلاش داریم کودهای کشاورزی فاقد عناصر سنگین، سموم فاقد باقیمانده در محصولات (دوره کارنس پایین) و بذر اصلاح شده دارای عملکرد و مقاومت بالا تامین و وارد کشور شود تا کشاورزان بتوانند محصول سالم و کیفی تولید کنند.

 

بنابراین گزارش؛ نهمین دوره نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران با شعار کشاورزی دانش بنیان، سلامت و امنیت غذایی از ۱۳ تا ۱۶ دی‌ماه امسال در محل مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران مال برگزار می‌شود.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب