امروز: دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ [2023/12/11]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
شرکت چوب صنعت دریس ، خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات متنوع
کد خبر: 61443 تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲:۵۱:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد؛

میدان سید اسماعیل در بازار بزرگ تهران با مشارکت کسبه چهره ای تازه به خود گرفت

خبرایران : مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از مرمت و ساماندهی میدان سید اسماعیل در بازار بزرگ تهران خبر داد.
میدان سید اسماعیل در بازار بزرگ تهران با مشارکت کسبه چهره ای تازه به خود گرفت

به گزارش خبرایران از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت با بیان این که میدان سید اسماعیل در شرق بازار بزرگ تهران در جوار حرم مطهر امامزاده سید اسماعیل(ع) قرارگرفته است، یادآور شد: این میدان از دوره قاجار و در حافظه تاریخی شهر تهران جایگاهی دارد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران عنوان کرد: جداره این میدان به دلیل بی توجهی، در طول سالیان مختلف، وضعیت بسیار آشفته و نابسامانی داشته، اما از سال 1399 با همکاری کسبه و چهره‌های فعال و تأثیرگذار محلی و تسهیلگری دفتر توسعه محله بازار عملیات ساماندهی میدان سیداسماعیل با مشارکت عملیاتی و مالی کسبه و با حمایت و پیگیری سازمان نوسازی شهر تهران آغاز شد.
به گفته هدایت بهسازی نمای جزیره میانی شامل تعویض کرکره و سایه¬بان¬ها،‌ حذف کولرهای آبی،‌ تعویض نعل درگاه های چوبی و جداره سازی با توجه به ارزش های تاریخی آن، بخشی از مرمت و ساماندهی این میدان بوده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: پس از تکمیل جداره¬سازی در جزیره میانی، عملیات اجرایی در جداره¬های پیرامون میدان و در ضلع شرقی ادامه یافت و در حال حاضر، اقدامات اجرایی و بهسازی کالبدی در این میدان به صورت پیوسته ادامه دارد.
هدایت با بیان این که این اقدام یکی از پروژه¬های موفق و اجرا شده در بازار بزرگ تهران است که با محوریت دفتر توسعه محله بازار و با مشارکت کسبه و همراهی مدیران شهرداری منطقه و ناحیه صورت پذیرفته، تأکید کرد: بی شک این اقدام در حفاظت و ارتقای هویت و ارزش های تاریخی بازار بزرگ تهران و کیفیت کالبدی و افزایش نظم بصری و ترافیکی آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب