امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ [2023/10/02]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
شرکت چوب صنعت دریس ، خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات متنوع
کد خبر: 60400 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

اتصال سامانه‌ رصد آسیب‌های اجتماعی به پایگاه رصد مسائل اجتماعی وزارت کشور؛ به‌زودی

خبرایران : به گفته معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، آسیب‌های اجتماعی در ۴۷۰ شهرستان در سراسر کشور مورد رصد قرار گرفته و اطلاعات حاصله در سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی بهزیستی کشور به ثبت رسیده است.
اتصال سامانه‌ رصد آسیب‌های اجتماعی به پایگاه رصد مسائل اجتماعی وزارت کشور؛ به‌زودی

به گزارش خبرایران از روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از خراسان رضوی، «آرزو ذکایی‌فر» معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در نشست اعضای دبیرخانه رصد آسیب‌های اجتماعی در بهزیستی خراسان رضوی، گفت: مطالعات این طرح از حدود یک دهه پیش آغاز شده و در سال گذشته پس از برگزاری جلسات کارشناسی متعدد و بررسی‌های تخصصی، اجرایی گردیده است.

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: سامانه‌ رصد آسیب‌های اجتماعی در سطح ملی فعال است و بزودی دسترسی استان‌ها به این سامانه برقرار می‌شود.

وی افزود: بالغ بر ۲۰ دستگاه اجرایی در این برنامه مشارکت و با بهزیستی همکاری دارند.

ذکایی‌فر، اظهار کرد: اطلاعات این سامانه با داده‌های استخراج شده از مداخلات اورژانس اجتماعی، سامانه ملی اعتیاد، خط مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ و سامانه تصمیم هم‌رسانی شده و علاوه بر این اطلاعات مدیریتی از طریق ثبت احوال، وزارت بهداشت، پزشکی قانونی و دیگر نهادهای مرتبط نیز اخذ و در داشبورد این سامانه مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، خاطر نشان کرد: مقرر شده که این سامانه به پایگاه رصد مسائل اجتماعی وزارت کشور نیز پیوند داشته باشد و هم‌افزایی نهادهای مختلف می‌تواند برنامه‌های کاهش آسیب را ثمربخش‌تر کند.

وی، تصریح کرد: هدف از تأسیس دبیرخانه رصد آسیب‌های اجتماعی در بهزیستی، هم‌افزایی دستگاه‌ها در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

ذکایی‌فر، تأکید کرد: اعتبارات لازم برای اجرای برنامه‌های کاهش آسیب تأمین شده و ما در مشارکت دستگاه‌های مرتبط فقط همکاری و تعامل مثبت آنان را انتظار داریم.

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، افزود: با داشتن اطلاعات زمینه‌ای در هر منطقه، می‌توانیم برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را هدفمند کرده و بر اساس بوم هر منطقه و اولویت‌بندی مطابق با شرایط اجتماعی آن، اجرایی کنیم.

در این نشست، اعضای دبیرخانه نظرات و دیدگاه‌های خود را پیرامون طرح‌ها و برنامه‌های اعلام شده‌ بهزیستی در حوزه آسیب‌های اجتماعی مطرح کردند و برای همکاری در اجرای این برنامه‌ها در سطح استانی، اعلام آمادگی کردند.

در پایان این نشست مقرر شد طرح‌های اجرایی که بهزیستی استان در حوزه ‌آسیب‌ها تدوین می‌کند با مشارکت دستگاه‌های عضو دبیرخانه باشد تا هم‌افزایی به حداکثر مطلوب برسد.

Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب