امروز: پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ [2022/06/30]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 60216 تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

حرکت بانک شهر در مسیر سودآوری و ایجاد ارزش افزوده برای ذینفعان

خبرایران : معاون مالی بانک شهر با اشاره به تشریح جزئیات عملکرد مالی این بانک برای دوره ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰، گفت: این مهم نشان از تحولات مهم و بنیادین در بانک شهر و حرکت رو به جلو در مسیر درست بانکداری حرفه‌ای دارد.
حرکت بانک شهر در مسیر سودآوری و ایجاد ارزش افزوده برای ذینفعان

به گزارش خبرایران به نقل از روابط عمومی بانک شهر، رسول خوش بین افزود: صورت‌های مالی حسابرسی نشده بانک شهر برای دوره 12 ماهه سال 1400در حالی با رشد چشمگیر درآمدهای عملیاتی و افزایش سودآوری منتشر شد که نشان می‌دهد بانک شهر برخلاف چند سال اخیر از محدوده زیان خارج شده و طی این بازه زمانی توانسته از نظر سودآوری جزو بانک‌های برتر قرار گیرد.

وی در ادامه از تحقق سود به ازای هر سهم 1,230 ریال خبر داد و تاکید کرد: بخش عمده­ای از آن حاصل از درآمد عملیاتی بوده که تکرارپذیر می‌باشد از دلایل شاخص این امر می‌توان به کاهش تراز منفی خالص درآمد تسهیلات و رشد چهار برابری سایر درآمدهای عملیاتی به ویژه درآمدهای کارمزدی در حوزه ارزی و ریالی اشاره کرد. بدین صورت که خالص درآمد کارمزد بانک شهر در سال گذشته با جهشی 303 درصدی به میزان 18 هزار و 761 میلیارد ریال شده است.
خوش بین تصریح‌کرد: در شیوه سنتی بانکداری بخش اعظم درآمد بانک‌ها؛ از محل پرداخت تسهیلات به افراد تحقق پیدا می‌کند، اما سیستم کسب درآمد در بانک‌های پیشرفته در حال تغییر و دگرگونی است، به‌نحوی که سهم کسب درآمد از محل ارایه خدمات آنها به‌طور مرتب در حال افزایش است.
معاون مالی بانک شهر گفت: در همین راستا ارائه انواع خدمات نوین ارزی (از جمله خدمات اعتبارات اسنادی)، بانکداری الکترونیکی، خدمات مشاوره‌ای مالی و بانکی در حوزه بانکداری شرکتی... بخشی از خدمات نوین بانک شهر است که با افزایش سطح فعالیت در بخش‌های ذکر شده ضمن تقلیل بهای تمام شده پول توانسته حاشیه سود مطلوبی را برای ذینفعان خود فراهم آورد.
وی عنوان کرد: واکاوی و بررسی اطلاعات منتشر شده در سایت کدال در مورد عملکرد بانک‌هایی که اطلاعات مالی خود را در این پایگاه اطلاع‌رسانی بورسی منتشر می‌کنند، نشان می‌دهد بانک شهر در اکثر شاخص های عملکردی جز 4 بانک برتر شبکه بانکی قرار گرفته است. و هم اکنون بانک شهر یکی از بهترین دوران عملکردی خود را حوزه کسب درآمد ارائه خدمات سپری می‌کند، به نحوی که در حال حاضر بانک شهر از نظررشد خالص درآمدهای کارمزدی ، شگفتی‌ساز بانک‌های مورد بررسی در سامانه کدال طی بازه زمانی عنوان شده بوده است.

خوش بین گفت: همچنین بررسی اطلاعات نشان دهنده این است که بانک شهر در سالی که گذشت بالغ بر 152 هزار و 14 میلیارد ریال درآمد از محل تسهیلات و سپرده‌گذاری‌ها به دست آورده که نسبت به سال قبل 40 درصد رشد را نشان می دهد .
وی خاطرنشان کرد: با استناد به نظر حسابرس مستقل بر صورت‌های مالی سال‌های اخیر اقدامات موثری برای اصلاح ساختار مالی بانک صورت گرفته و در حال حاضر نظم و انضباط قابل قبولی در بانک شهر حکم فرماست.
معاون مالی بانک شهر تصریح کرد: با حمایت‌های مدیرعامل، هیأت مدیره و تمامی ارکان بانک شهر در حال فعالیت برای احقاق حقوق تمام ذینفعان خود بوده، در همین راستا قطعا روند رو به رشد بانک شهر در سال جاری با مطلوبیت بهتری ادامه می یابد

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب