امروز: دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ [2023/03/27]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 60180 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲:۱۸:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر سازی اعلام کرد:

شیوه اعتراض به عدم تائید متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن

خبرایران : وزارت راه و شهر سازی جزییات شیوه اعتراض به عدم تائید متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن را اعلام کرد.
شیوه اعتراض به عدم تائید متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش خبرایران، براساس اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان، متقاضیانی که درخواست آن‌ها برای استفاده از طرح نهضت ملی رد شده است باید براساس این اطلاعیه درخواست بازبینی خود را ارائه دهند.

سئوال) چنانچه فرم «ج» متقاضی به اشتباه قرمز اعلام شده و وضعیت متقاضی رد درخواست شده باشد، متقاضی چه اقداماتی انجام دهد؟

نخست_ برخی متقاضیان ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن به علت ثبت‌نام‌های اولیه برای مسکن و زمین در گذشته، به رغم اینکه از امتیازات بهره‌مند نشده‌اند، اما فرم (ج) آن‌ها قرمز اعلام شده و وضعیتشان رد درخواست شده، این افراد به منظور رفع این مشکل باید در زمانی که برای اعتراض در سامانه در نظر گرفته شده بود، اعتراض خود را در سامانه طرح اقدام ملی مسکن (قسمت مشاهده و پیگیری درخواست) ثبت کرده و برای سبز شدن فرم (ج) و سابقه خود به اداره کل راه و شهرسازی استانی که ثبت‌نام را انجام دادند، مراجعه می‌کردند.

دوم _ همچنین چنانچه وضعیت متقاضی غیر از رد درخواست باشد، جهت سبز کردن استعلامات خود باید به اداره کل راه و شهرسازی استان مراجعه و جهت سبز کردن استعلام فرم (ج) خود اقدام کند.

سئوال) چنانچه استعلام ثبت یا بانک متقاضی قرمز اعلام شده و وضعیت متقاضی رد درخواست باشد، برای رفع آن باید چه مواردی انجام داد؟

در صورتیکه استعلامات ثبت یا بانک متقاضی قرمز اعلام شده و وضعیت وی رد درخواست باشد، این افراد به منظور برطرف شدن این مشکل باید اعتراض خود را در سامانه طرح اقدام ملی مسکن (قسمت مشاهده و پیگیری درخواست) ثبت کرده و برای سبز شدن استعلامات خود به اداره کل راه و شهرسازی استان، بنیاد مسکن استان، شرکت عمران شهر جدید، اداره کل آموزش و پرورش استانی که ثبت‌نام را انجام دادند، مراجعه کنند.

همچنین چنانچه وضعیت متقاضی غیر از رد درخواست (دارای وضعیت در انتظار تایید استعلام باشد و یکی از استعلامات مالکیت و یا تسهیلات قرمز باشد)، جهت سبز کردن استعلامات خود باید به اداره کل راه و شهرسازی استان، بنیاد مسکن استان، شرکت عمران شهر جدید، اداره کل آموزش و پرورش استانی که ثبت‌نام را انجام دادند، مراجعه کرده و جهت سبز کردن استعلامات خود اقدام کند.

سئوال) در صورت ثبت‌نام در شهر دیگر به دلیل تکمیل ظرفیت در شهر محل تقاضا، آیا امکان تغییر شهر محل ثبت‌نام وجود دارد؟

پاسخ: با توجه به اینکه در طرح اقدام ملی مسکن، تعداد ثبت‌نام‌ها بر اساس ظرفیت شهرهاست بنابراین امکان جابه‌جایی و تغییر شهر مورد تقاضای ثبت‌نام‌کنندگان وجود ندارد. تاکید می‌شود که شهر جدید پردیس در مرحله دوم ثبت‌نام تهران به دلیل عدم وجود ظرفیت کافی حذف شد و امکان انتخاب این شهر وجود نداشت.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب