امروز: پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ [2022/06/30]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 59955 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲:۲۳:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد؛

طرح موضعی بافت ناکارآمد و فرسوده محله چیذر (منطقه 1) در کمیسیون ماده 5 تصویب شد

خبرایران : مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: طرح موضعی«ساماندهی بافت ناکارآمد محله چیذر» با تمرکز بر ساماندهی محدوده ارزشمند واقع در تپه و ده چیذر در محدوده ای به مساحت حدود 4.5 هکتار تهیه شد و در 26 اردیبهشت ماه سال جاری به تصویب کمیسیون ماده پنج شهر تهران رسید.
طرح موضعی بافت ناکارآمد و فرسوده محله چیذر (منطقه 1) در کمیسیون ماده 5 تصویب شد

به گزارش خبرایران از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری با اعلام این خبر، عنوان کرد: در این طرح، ضوابط و مقررات ساخت و ساز با هدف حفظ هویت و ارزش های محیط کالبدی، منطبق بر مورفولوژی بافت تدوین شده و ضوابط تشویقی به منظور ترغیب ساکنان به نوسازی و افزایش توجیه پذیری اقتصادی و تحقق پذیری طرح در نظر گرفته شده و الگوهای معماری ساخت بنا براساس ویژگی ها و ارزش های بافت چیذر و شمیرانات نیز ارائه شده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: همچنین به منظور تامین خدمات پشتیبان سکونت، فضای سبز محله و نیز تامین پارکینگ های مورد نیاز عمومی و محله ای، از کلیه ظرفیت های محدوده طرح از جمله باغ ادونتیست، ورزشگاه عقیلی و ... بهره گیری شده و نسبت به ارتقای کیفیت شبکه دسترسی از طریق اصلاح پوسته شبکه معابر نیز اقدام شده است.
علی اکبری عنوان کرد: امید است با اجرای این طرح، شاهد تسریع در روند نوسازی محدوده تپه و ده چیذر همراه با ارتقای کیفیت ساخت و احیای هویت محدوده باشیم.

 گیتار شیراز ، بزرگترین کارگاه ساخت و فروش «گیتار»، «تار»، «سنتور» و «کمانچه» در ایران
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب