امروز: جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ [2024/05/31]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 59876 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۶:۴۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

با حضور رئیس هیات‌عامل ایدرو و مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب؛

چهارمین نمایشگاه خودروی تهران افتتاح شد

خبرایران : مراسم افتتاح رسمی چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران با حضور علی نبوی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات‌عامل ایدرو و همچنین عباس تقدسی‌نژاد، مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب و جمعی از مدیران صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور امروز 26 اردیبهشت ماه 1401 در شهرآفتاب برگزار شد.
چهارمین نمایشگاه خودروی تهران افتتاح شد
به گزارش خبرایران، مراسم افتتاحیه «چهارمین نمایشگاه خودرو تهران» امروز 26 اردیبهشت 1401 با حضور «علی نبوی» معاون وزیر صنعت و رییس هیئت عامل ایدرو ،« عباس تقدسی‌نژاد» مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب و جمعی از مدیران صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور برگزار و دراین مراسم «عباس تقدسی‌نژاد» مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در این نمایشگاه بیش‌ از 10محصول جدید خودروسازان داخلی رونمایی می‌شود، گفت: «نخستین نمایشگاه خودرو قرن را با صنعت خودرو آغاز می‌کنیم که به عنوان دومین صنعت بزرگ کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.»
مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب در ادامه افزود: «باتوجه به عدم حضور خودروسازان خارجی، خودروسازان داخلی به‌خوبی توانستند در این نمایشگاه حضور داشته و اقدام به رونمایی محصول کنند.  وی در پایان صحبت‌های خود ضمن اشاره به رونمایی‌هایی محصولات خودروسازان به‌رغم فشار تحریم‌ها افزود: به وزیر صنعت و مجموعه وزارت صمت هم باید بابت آزادسازی واردات و ایجاد رقابت بیشتر در حوزه خودرو تبریک گفت. هرجا صنعت خودرو وجود داشته باشد، یعنی آن‌جا تکنولوژی هم وجود دارد. از این حیث صنعت خودرو بسیار اهمیت دارد و انجام واردات به رقابتی‌شدن و افزایش کیفیت کمک می‌کند.
 
 
نبوی : برای ارتقای قطعی کیفیت محصولات داخلی برنامه‌ریزی کرده‌ایم
 
علی نبوی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات‌عامل ایدرو نیزدراین مراسم اظهارداشت : بعد از سه سال این نمایشگاه برگزار می‌شود و ما به سمت شرایط عادی باز می‌گردیم، در رابطه با صنعت خودرو تقریبا در همه جا و افراد مختلف در مورد آن صحبت می‌کنند.
وی افزود:  نمایشگاه خودرو این موقعیت را در اختیار خودروسازان قرار می‌دهد که از اقدامات خود دفاع کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات‌عامل ایدرو در ادامه تاکید کرد: بحث کیفیت صنعت خودرو در کلام مقام معظم رهبری هم اشاره شده و ایشان از وضعیت کیفیت خودرو انتقاد کرده‌اند.
 
نبوی ابرازداشت : آقای وزیر هم پیگیر وضعیت صنعت خودرو هستند و ۹برنامه برای تحول در صنعت خودرو را در دستور کار دارند و در حال انجام است.
 
وی افزود: برای ارتقای قطعی کیفیت محصولات داخلی برنامه‌ریزی کرده‌ایم و خودروسازان و فعالین این حوزه هم باید بحث کیفیت و افزایش رضایت مشتریان را در دستور کار قرار دهند. باتوجه به مطالباتی هم که در این حوزه شده باید اقدامات بیشتری هم در این زمینه انجام شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات‌عامل ایدرو خاطرنشن کرد: صنعت خودرو از لحاظ حجم عملیات و پیچیدگی‌های و شرکت‌ها و افرادی که در آن حضور دارند، دومین صنعت بزرگ کشور است و این انتظار را داریم دغدغه‌ای را که مطرح شده است با جدیت پیگیری کنند.» نبوی در پایان اضافه کرد: «ما به‌عنوان سیاست‌گزار حوزه صنعت و معدن و تجارت کشور از فعالیت و اقدامات صنعتگرانمان حمایت می‌کنیم و از آن‌ها انتظار افزایش کیفیت را داریم.
 

بنابراین گزارش، چهارمین نمایشگاه خودرو تهران از تاریخ سه شنبه  27 اردیبهشت تا جمعه 30 اردیبهشت 1401 در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب برای بازدید عموم و علاقمندان به صنعت خودرو کشور برقرار است.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب