امروز: پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ [2022/05/26]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 59785 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲:۵۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در نشست خبری اعلام شد؛

چهارمین نمایشگاه خودرو تهران میزبان سرمایه‌گذارانی از ایران، چین، کره و ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد بود/ در چهارمین نمایشگاه خودرو تهران ۲۵ شرکت تولید کننده خودرو در بخش های مختلف حضور دارند

خبرایران: مدیرعامل شرکت نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب گفت: در چهارمین نمایشگاه خودرو تهران ۲۵ شرکت تولید کننده خودرو در بخش های سواری، تجاری و کار را میزبان خواهیم بود که در بازار ایران فعالیت می‌کند و محصولات خود را در نمایشگاه عرضه خواهند کرد و برخی هم شرایط ویژه فروش را خواهند داشت.
چهارمین نمایشگاه خودرو تهران میزبان سرمایه‌گذارانی از ایران، چین، کره و ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد بود/ در چهارمین نمایشگاه خودرو تهران ۲۵ شرکت تولید کننده خودرو در بخش های مختلف حضور دارند

 به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «چهارمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران» صبح امروز دوشنبه 19 اردیبهشت ماه 1401 با حضور«عباس تقدسی نژاد» نائب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب ، «علیرضا عاجزی» مدیر برگزاری چهارمین نمایشگاه خودرو تهران و اصحاب رسانه برگزار ودراین نشست خبری «عباس تقدسی نژاد» مدیرعامل شرکت نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب اظهارداشت : چهارمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران بعد از یک وقفه برگزار خواهد شد.
تقدسی نژاد تصریح کرد: درخصوص ارایه خدمت به مخاطبان عام و خاص در حوزه صنعت خودرو یک خلاء مشاهده می‌شود ودر کشور ۳۳ سایت نمایشگاهی داریم که نسبت به دیگر کشورها از این امکان استفاده بهینه نمی‌شود.
وی عنوان داشت: سایت شهر آفتاب متناسب با استاندارد جهانی در زمینه ساخت و تجهیزات نمایشگاهی ساخته شده است اما بهره برداری مورد توجهی از آن نشده و وجود سالن های متعدد، فضاهای آزاد و مترو در شهر آفتاب اگر درست از آن استفاده شود به نفع مردم خواهد بود و شاهد ترافیک نخواهیم بود و امیدواریم که این نمایشگاه خودرو با شرایط بهینه و در خور انجام شود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب تاکید کرد : یکی از این موضوعات مربوط به مباحث تحریم می شود، اما امیدواریم با به کارگیری روش های نوین در برگزاری نمایشگاهی و استانداردها بتوانیم نمایشگاه های مشترکی را با سایر کشورها برگزار کنیم و این موضوع را در برنامه کاری خود داریم و در این خصوص هم بحث های نهایی انجام شده است ، اما رفع تحریم ها در این زمینه می تواند کمک های جدی کند.
وی در مورد دسترسی به چهارمین نمایشگاه خودروی تهران نیز افزود: به منظور تردد آسان و دسترسی به نمایشگاه تدابیر اندیشیده شده است، از جمله اینکه عوارض خروجی تهران در محدوده شهر آفتاب حذف شود و این موضوع را پیگیری و موافقت شده و همچنین در نظر گرفته شده خانواده ها در بازدید از این نمایشگاه از فضاهای سبز مجموعه شهر آفتاب به مانند فضای تفریحی استفاده کنند.
تقدسی نژاد ادامه داد: در این نمایشگاه از بازدیدکنندگان ورودی نخواهیم گرفت و سعی شده مواردی که موجب مزاحمت و ایجاد مشکلاتی خواهد شد برطرف و با بهترین شرایط ممکن این نمایشگاه برگزار شود و در چهارمین نمایشگاه خودرو تهران ۲۵ شرکت تولید کننده خودرو در بخش های سواری، تجاری و کار را میزبان خواهیم بود که در بازار ایران فعالیت می‌کند و محصولات خود را در نمایشگاه عرضه خواهند کرد و برخی هم شرایط ویژه فروش را خواهند داشت.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه پذیرای عموم مردم و علاقه مندان به صنعت خودرو است ، گفت: در روز ۲۶ اردیبهشت ماه نیز مراسم ویژه خبرنگاران و مسئولان  را  خواهیم داشت . ضمن اینکه برای شهر آفتاب هزینه زیادی شده و خیلی با ارزش است و باید از این مجموعه استفاده بهینه شود
تقدسی نژاد در پاسخ به اینکه با توجه به منع واردات خودرو آیا بیشتر در خدمت تولید کنندگان داخلی در این نمایشگاه هستیم، ابرازداشت: برخی از تولیدکنندگان خودرو در داخل کشور شرکای خارجی خود را دارند و بخشی از نمایشگاه به عنوان محصولات ایرانی  است ،ما در این مدت در خدمت شرکت های واردات خودرو در این نمایشگاه نیستیم، اما  مهمان هایی نیز به عنوان بازدیدکننده از دیگر کشورها داریم .
وی درخصوص هدف از برگزاری چهارمین نمایشگاه خودروی تهران نیز خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه از سه سال گذشته درگیر شیوع کرونا و اعمال تحریم های یکجانبه کشورهای غربی بودیم در این مدت صنعت خودرو به دستاوردهایی رسیده است که این نمایشگاه با هدف ارایه آخرین دستاوردهای در صنعت خودرو ایران خواهد بود.
تقدسی نژاد افزود : برخی ها فکر می کردند که با وجود تحریم ها صنعت خودرو ایران رو به افول خواهد رفت ، اما خط تولید به روال عادی برگشت و نسبت به اوایل سال ۱۳۹۷دوباره با برنامه ریزی دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی خودرو سازان محصولاتی برای معرفی در این نمایشگاه دارند که قرار است۱۲ تا ۱۴محصول در این نمایشگاه معرفی شود.
سرپرست شرکت نمایشگاههای بین المللی شهرآفتاب اضافه کرد: تعامل بین برگزار کنندگان و تولید کنندگان دراین نمایشگاه مهم است و باعث هم افزایی بین مجموعه های مختلف خواهد شد و بعد از فروکش کردن کرونا این فرصت مغتنمی است که کمبود ها در چند سال گذشته را جبران کنیم .
وی در پاسخ به اینکه شهرآفتاب با هدف برگزاری غالب نمایشگاه ها برگزار شد، اما چرا ازآن استفاده بهینه نمی شود ،گفت : متاسفانه در این خصوص سیاست زدگی هایی هست زیرا به دلیل بارندگی هایی که در سال ۹۵ در نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب اتفاق افتاد، هرکس بخواهد خدمات شهر آفتاب را تخریب کند به این بارندگی اشاره می کند در صورتی که این اتفاق در سالن های موقت رخ داد.
تقدسی نژاد درپایان سخنان خود گفت : در همه دنیا به دلیل دوری از ترافیک و مشکلات دیگر نمایشگاه ها را با فاصله از شهرها می سازند و شهر آفتاب با توجه به مترو این ویژگی را دارد و عامل دیگر استفاده نشدن بهینه از شهر آفتاب بحث تصدی گری در حوزه نمایشگاهی است ، ما در ایران ۳۳سایت نمایشگاهی داریم ، اما چون مدیر عامل نمایشگاه سئول را وزیر صمت انتخاب می کند این شائبه هست که وی مسوول همه نمایشگاه ها است  و باید نگاه ها به همه ۳۳ سایت نمایشگاهی باشد و این بحث تصدی گری در حوزه نمایشگاهی باید برداشته شود.


عاجزی: در چهارمین نمایشگاه خودرو تهران سرمایه‌گذارانی از ایران، چین، کره و ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس مهمان ما خواهند بود

علیرضا عاجزی مدیربرگزاری چهارمین نمایشگاه خودرو تهران درادامه این نشست خبری اظهارداشت: تعامل بین برگزارکنندگان و تولیدکنندگان در این نمایشگاه مهم است و می‌تواند موجب افزایش هم افزایی مجموعه های مختلف شود .
وی تصریح کرد: این نمایشگاه کاملاً با هماهنگی وزارت صمت برگزار ودرچارچوب اهداف خودرویی کشور است و با مجوز وزارت صمت و مرکز توسعه و صنعت برگزار می شود و در مراسم افتتاحیه آنها مدیران اقتصادی حضور خواهند داشت.
عاجزی تاکید کرد: بازار صنعت خودرو همیشه در کشور مهم بوده است و تا زمان تحریم هم خودروسازان خارجی ارتباط خودشان را با ایران قطع نکرده بودند و امید دارند که شرایط بهبود یابد و سطح ارتباطات نیز افزایش یابد و در ایران حدود ۳۰ میلیون خودرو مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند زمینه مهمی از نظر توجه خودروسازان در دنیا به ایران باشد و آنها به این بازار مهم چشم دارند.
وی ابرازداشت : در چهارمین نمایشگاه خودرو تهران سرمایه‌گذارانی از ایران، چین، کره و ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس مهمان ما خواهند بود و از نمایشگاه نیز بازدید می‌کنند.
مدیربرگزاری چهارمین نمایشگاه خودرو تهران در پاسخ به این سوال که وزارت صمت پیش از این در چند روز گذشته پیش فروش خودرو را ممنوع کرده و آیا تاثیری بر برگزاری این نمایشگاه خواهد گذاشت یا نه؟ تاکید کرد: این موضوع جزء حوادث غیر مترقبه است در برگزاری نمایشگاه تاثیر جدی نخواهد داشت، اما از رسانه‌ها می‌خواهیم فضای نقدی را در این خصوص مطرح کنند چرا که این موضوع می‌تواند چالش‌هایی را به همراه داشته باشد.

 

 بنابراین گزارش، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه جاری با حضور ۲۵ شرکت در بخش‌های خودروی سواری، تجاری و کار در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب