امروز: پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ [2022/06/30]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 58268 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۴:۱۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

دکتر کاظمی، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور شد

خبرایران : معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در حکمی دکتر اصغر کاظمی را به سمت "معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور" منصوب کرد.
دکتر کاظمی، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور شد

به گزارش خبرایران از روابط عمومی و امور بین الملل، متن این حکم به شرح ذیل است؛
بسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای دکتر اصغر کاظمی

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به عنوان "معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور" منصوب می گردید.

با عنایت به اهمیت سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت بر روش های توانبخشی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت در تحقق توسعه پایدار، دستیابی به سطح مطلوب سلامت و رفاه اجتماعی و ایجاد تسهیلات لازم بمنظور تلفیق اجتماعی افراد دارای معلولیت، بعنوان مدخل ورود به راهبرد توانبخشی خانواده محور و جامعه محور، از شما انتظار دارم با تاکید بر رویکردهای تحول گرا و خلاق و بهره گیری از اندیشه های صاحبنظران درون و برون سازمانی تمامی توان و تجربه خویش را در جهت نیل به اهداف ذیل به کار بندید:

۱- طراحی اقدامات برجسته در جهت ایجاد و توسعه مراکز غیردولتی توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن براساس اهداف استراتژیک سازمان و توسعه خدمات، گسترش اشتغال زایی و رقابت در فعالیت های تخصصی.

۲- تدوین برنامه های مبتنی بر شواهد و ظرفیت سازی لازم در جهت بالابردن میزان اثربخشی برنامه‌ها و رضایتمندی از خدمات و حمایت های توانبخشی، بهبود، بازگشت و شامل سازی افراد معلول در فعالیت‌های  توسعه اجتماعی.

۳- طراحی زمینه ها و امکانات لازم در راستای مشارکت فعال و تلفیق اجتماعی افراد دارای معلولیت از طریق پیگیری تسهیل سیستم دسترسی و ارتباطات و ایجاد زیر ساخت های لازم جهت یکسان سازی فرصت های اجتماعی.

۴- تدوین طرح ها و برنامه های مدون علمی و روزآمد در جهت تأمین و تقویت حداقل های معیشتی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن متناسب با سطح نیازهای گروه های هدف و نرخ تورم.

۵- برنامه ریزی در جهت توانبخشی گروه های مختلف افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن در بخش های خدمات توانبخشی پزشکی حرفه ای و ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی در قالب مراکز روزانه.

۶- ارائه طرح های نوین و مبتنی بر علوم و فنون روزآمد در حیطه های توانپزشکی، فن آوری و وسایل کمک توانبخشی.

۷- تقویت مشارکت های اجتماعی و شبکه سازی در بین همه شرکای کاری، تقویت سیستم ارتباطات و تبادل دانش، تجربه و تخصص تلاش در جهت بهبود ساختار و روش های انجام کار و تسهیل فرایند ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت و ایجاد مکانیزم پایدار برای پایش، نظارت و ارزشیابی اقدامات و مأموریت‌های آن حوزه.

۸- طراحی و تدوین سیستم نظارت کارآمد و پویا و پایش و ارزشیابی مستمر فعالیت های توانبخشی مراقبتی در مراکز توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن و بازنگری ضوابط، دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی مرتبط.

توفیقات جنابعالی را در انجام وظایف محوله از درگاه خداوند متعال خواستارم.

علی محمـد قادری

معاون وزیر و رئیس سازمان

 گیتار شیراز ، بزرگترین کارگاه ساخت و فروش «گیتار»، «تار»، «سنتور» و «کمانچه» در ایران
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب