امروز: یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ [2022/01/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 58181 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

34 هزار میلیارد ریال ارزش قراردادهای عاملیت بانک توسعه تعاون برای پرداخت تسهیلات تبصره 18

خبرایران : رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: بر اساس ظرفیت هایی که تبصره 18 قانون بودجه 1400 قرار داده بانک توسعه تعاون برای فعال کردن بخش های مختلف اقتصادی تا پایان سال جاری 34 هزار میلیارد ریال قرارداد عاملیت امضا می کند.
34 هزار میلیارد ریال ارزش قراردادهای عاملیت بانک توسعه تعاون برای پرداخت تسهیلات تبصره 18
سید باقر فتاحی رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون اظهار داشت: پیش از این برای تکمیل طرح های نیمه تمام بخش های گردشگری و بوم گردی با وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی، قرارداد عاملیت برای پرداخت 7500 میلیارد ریال تسهیلات به فعالان بخش گردشگری منعقد گردیده است.
وی ادامه داد: قرار است با وزارت صنعت ،معدن و تجارت نیز برای فعال کردن بخش های مختلف صنعتی و معدنی به زودی قرار داد عاملیت به مبلغ 25 هزار میلیارد ریال منعقد شود.
به گفته فتاحی ،قرارداد عاملیت پرداخت تسهیلات با شرکت راه آهن نیز به مبلغ 1000 میلیارد ریال در حال انعقاد است.
وی با بیان این مطلب که این تسهیلات یارانه‌دار می باشد و در مناطق کمتر توسعه یافته با نرخ 10 درصد و در مناطق برخوردار با نرخ 14 درصد قابل پرداخت است ، خاطرنشان کرد : باز پرداخت این تسهیلات نیز همراه با دو سال تنفس است و پس از آن بازپرداخت به صورت پنج ساله قابل انجام است.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون خاطر نشان کرد: تبصره 18 قانون بودجه 1400 دارای ظرفیت‌هایی برای تامین مالی بانکی طرح‌های اقتصادی است و می تواند به رونق و تحرک اقتصادی منجر شود.
فتاحی ادامه داد: برای فعال کردن حوزه اشتغال تفاهم نامه عاملیت پرداخت تسهیلات با وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به ارزش 1000 میلیارد ریال منعقد می شود.
فتاحی گفت: هماهنگی زیادی فیمابین ارکان اعتباری بانک توسعه تعاون با همکاران وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد و هم اکنون 580 پروژه گردشگری با پیشرفت بالای 70 درصد در سطح کشور شناسایی شده است که با اعطای این تسهیلات، پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید و اشتغال مناسبی نیز در این بخش ایجاد خواهد شد .
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون بیان کرد: طی سال‌های اخیر همکاری و تعامل مناسبی با دستگاه‌ها و نهاد های مختلف برای تخصیص منابع صندوق توسعه ملی و اشتغال پایدار روستایی به معرفی شدگان بخش های تولیدی و اشتغال زایی وجود داشته است.
وی تاکید کرد: در پرداخت تسهیلات و تامین اعتبار تلاش کرده ایم موضوعاتی همچون توسعه متوازن منطقه ای و عدالت اجتماعی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم.
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب