امروز: یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ [2022/01/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 57297 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۵:۳۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

اجرای طرح مشاوره تخصصی «خانواده‌یار» در قلب طهران:

تحقق خانواده‌محوری با دریافت خدمات مشاوره

خبرایران : شهردار منطقه 12 از اجرای طرح مشاوره تخصصی «خانواده‌یار» در این منطقه با هدف بسترسازی برای تحقق خانواده‌محوری در جامعه خبر داد.
تحقق خانواده‌محوری با دریافت خدمات مشاوره
به گزارش خبرایران از شهرداری منطقه 12، امیر یزدی، شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر و با تأکید بر اهمیت نقش کلیدی خانواده در اعتلای جامعه اسلامی، تحقق شعار تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام را بدون توجه به این امر ناممکن دانست و یادآور شد: با هدف بالندگی بنیان مقدس خانواده و حمایت از این نهاد اجتماعی، همچنین پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی در این حوزه، طرح «خانواده‌یار» با رویکرد ارائه خدمات مشاوره‌ای همراه با ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی و توانمندسازی خانواده‌ها از 25 مهرماه در منطقه 12 آغاز شده و تا پایان سال در خدمت شهروندان این منطقه خواهد بود.
یزدی جامعه هدف این طرح را شهروندان منطقه، به‌ویژه بانوان سرپرست خانوار و فرزندان آنان، همچنین کارکنان شهرداری منطقه معرفی کرد و افزود: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون که نزدیک به 40 روز می‌گذرد، 50 نفر از شهروندان در آن شرکت کرده و از خدمات مشاوره‌ای آن بهره برده‌اند.
وی با مقایسه نقش مشاوره‌های روانشناسانه در جامعه امروز با نقش ریش‌سفیدان و بزرگترها در دوره‌های گذشته بیان کرد: مسلماً با پیچیده‌شدن روابط اجتماعی در روزگار ما، افراد برای کسب مهارت‌های زندگی و برقراری ارتباطات سالم با دیگران نیازمند بهره‌گیری مستمر از این نوع خدمات هستند و این نوع مشاوره‌ها اگر جایگاه خود را میان افراد پیدا کنند، از بسیاری تنش‌ها در روابط کاسته خواهد شد.
شهردار قلب طهران، استفاده رایگان از مشاوره‌های تخصصی در همه حوزه‌های روانشناسی توسط نیروهای حاذق و متخصص را از مزایای شرکت در این طرح برشمرد و ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 9 تا 13 با مراجعه به ساختمان شماره 3 (آموزش)، واقع در حیاط ساختمان شهرداری منطقه 12 به نشانی میدان شهدا، ابتدای خیابان مجاهدین اسلام از این خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شوند.
گفتنی است طبق اعلام اداره امور بانوان شهرداری منطقه 12، شهروندان و همکاران گرامی برای تعیین وقت قبلی مشاوره می‌توانند با شماره‌های 96028714 ،96028712 تماس بگیرند.
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب