امروز: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ [2021/12/06]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 56813 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۱۸:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ؛

طرح های تفکیک پسماند منطقه21 می تواند برای سایر مناطق 22گانه الگوسازی شود

خبرایران : جلال بهرامی در حاشیه افتتاح خانه پسماند منطقه۲۱، اقدامات حوزه تفکیک پسماند نظیر خانه پسماند در این منطقه را مثبت ارزیابی کرد
طرح های تفکیک پسماند منطقه21 می تواند برای سایر مناطق 22گانه الگوسازی شود

به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه21، بهرامی در مورد اقدامات شهرداری منطقه21 در حوزه تفکیک و جمع آوری پسماند گفت: اقداماتی که در مجموعه مدیریت شهری این منطقه صورت گرفته صرفا کار اداری نبوده، بلکه شهردار و همکاران ایشان هنرمندانه و با ظرافت کامل مبحث مهم بازیافت و تفکیک پسماند را اجرایی کرده اند که می‌تواند به عنوان الگویی موفق و کاربردی برای مناطق ۲۲گانه قرار گیرد.

وی افزود: از امتیازات مهم اجرای طرح پسماند در منطقه۲۱ می‌توان به بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت دادن اقشار مختلف جامعه شهروندی در امر مهم تفکیک پسماند اشاره کرد.

بهرامی تاکید کرد: مدیریت شهری منطقه۲۱ با مشارکت دادن بانوان خانه دار و کودکان در امر تفکیک پسماند و ارائه آموزش های اصولی به آنان، دایره جامعه هدف در اجرای این طرح را به سمت کانون خانواده سوق داده تا کودکان در سنین پایین با اهمیت تفکیک زباله ها و حفظ محیط زیست مانوس شوند.

رجب زاده در آیین افتتاح خانه پسماند منطقه21 گفت: اداره شهر و مشارکت حداکثری شهروندان و نظرخواهی از آنان به طور قطع، مدیران را به الگویی پایدار در توسعه شهر خواهد رساند. امروزه مبحث مشارکت شهروندی به عنوان حلقه مفقوده در مدیریت شهری وجود دارد که این مهم با برنامه ریزی و برقراری تعاملات دوسویه برطرف خواهد شد.

رجب زاده تصریح کرد: وجود مراکز دریافت پسماند خشک از شهروندان و ترویج فرهنگ سازی بیش از پیش مورد نیاز است؛ چرا که ثروت های ملی در نتیجه انجام اصولی تفکیک زباله ها دوباره به چرخه تولید باز خواهد گشت و صرفه جویی در استفاده از مواد خام رخ خواهد داد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب