امروز: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ [2021/12/06]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 56599 تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

رمضانعلی سبحانی فر در نشست خبری اعلام کرد؛

پست بودجه دولتی ندارد/ ناوگان شهری پست 100 درصد و ناوگان بین شهری 30 درصد تقویت شده/ مرکز تجزیه و مبادلات کشوربه مجهزترین دستگاههای سورتنیگ خاورمیانه مجهزمی‌شوند/ توافق با بنیاد مسکن برای کد گذاری روستاها / شرکت درآمد هزینه‌ای هستیم

خبرایران : مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات بر هوشمند سازی کامل شبکه پستی کشور به نصب سیستم‌های سورتینگ مکانیزه در پست گفت : تا پایان مهر مرکز تجزیه و مبادلات کشور نیز به یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین دستگاههای سورتنیگ خاورمیانه که توسط شرکت د
پست بودجه دولتی ندارد/ ناوگان شهری پست 100 درصد و ناوگان بین شهری 30 درصد تقویت شده/ مرکز تجزیه و مبادلات کشوربه مجهزترین دستگاههای سورتنیگ خاورمیانه مجهزمی‌شوند/ توافق با بنیاد مسکن برای کد گذاری روستاها / شرکت درآمد هزینه‌ای هستیم

به گزارش خبرنگار خبرایران٬ نشست خبری« روز جهانی پست » صبح امروزشنبه 17 مهر ماه 1400  با حضور« رمضانعلی سبحانی فر» مدیرعامل شرکت ملی پست و اصحاب رسانه در سالن جلسات  شرکت ملی پست برگزار و دراین نشست خبری « رمضانعلی سبحانی فر» مدیرعامل شرکت ملی پست ضمن  گرامیداشت یاد وخاطره کارکنان پست که در اثر ابتلا  به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و تبریک روز جهانی پست اظهارداشت : در حدود دو سالی که از شیوع کرونا می‌گذرد رویکرد‌های پست تغییر کرد و چون زیرساخت‌های لازم در این باره فراهم نبود در ابتدا چالش‌هایی متوجه شرکت ملی پست بود، اما با سرعت چالش‌ها با توسعه زیرساخت‌ها و تجهیز مراکز تجزیه و مبادلات برطرف شد.

مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به استفاده از ظرفیت ریلی و همچنین تقویت ناوگان حمل و نقل شبکه پستی کشورتصریح کرد:  صد درصد ناوگان شهری پست و 30 درصد ناوگان بین شهری  پست تقویت شده و ما خرید 4 هزار دستگاه ترولی و 7 هزار باکس ویژه امانت  را انجام دادیم و تامین این تجهیزات برای صیانت  از بسته های پستی و جلوگیری از تخریب آنها انجام  و ۴۰ درصد رضایت مشتریان به همین  منظور افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته همه بسته‌های پستی باید به تهران می‌آمد و از آنجا ارسال می‌شد که با راه اندازی ۶ هاب منطقه‌ای پستی در کشور و ۲۰ خط مستقیم همجوار میان استان‌ها، این امر اصلاح و سرعت ارسال بسته‌های پستی چند برابر شده است.

سبحانی فر با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات بر هوشمند سازی  کامل شبکه پستی کشور به نصب سیستم‌های سورتینگ مکانیزه در پست  تاکید کرد: تا پایان مهر مرکز تجزیه و مبادلات کشور نیز به یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین دستگاههای سورتنیگ خاورمیانه که توسط شرکت دانش بنیان ساخته شده است مجهز می‌شود.

وی عنوان داشت:  سامانه هوشمند جامع قبول در حال اتصال به مراکز تجزیه و مبادلات است، این اقدام کمک می کند که اگر خطایی  هم در بخش های اجرایی و قبول مرسولات رخ داده باشد در این مراکز اصلاح شود.

سبحانی فربا تاکید بر نقش پست در اقتصاد دیجیتال ابرازداشت : به واسطه اقدامات اخیر پست از جمله راه اندازی سامانه روستا بازار، ارائه خدمات الکترونیکی از جمله رصد برخط توزیع کالاهای اساسی که به طور پایلوت برای مرغ و مرسولات پتروشیمی انجام شده است، دست واسطه ها و دلالان از اقتصاد کشور کوتاه و واسطه ها از بین رفته اند.

وی اضافه کرد : هم اکنون شرکت هایی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند می توانند ازسامانه جامع تجارت پست و همچنین تولید کنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی در مناطق مختلف کشور می توانند از سامانه روستابازار استفاده کنند و محصولات خود را به پست ارائه کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پست  با اشاره به خدمات نیابتی شرکت ملی پست وکاهش فساد و رانت در جامعه به واسطه خدمات پستی افزود: طبق قانون دستگاه های مختلف باید خدمات خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند و بخش فیزیکی آن باید از طریق پست انجام شود . همانطور که امروز تحویل کارت پایان خدمت، تحویل سندها و...توسط پست انجام می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون تحویل کارت عابر بانک، دسته چک ، ابلاغیه ها، اخطاریه ها و... در دستور کار است و سایر دستگاه ها هم که خدماتی ارائه می دهند می توانند با شرکت ملی پست همکاری کنند و توافق نامه های خوبی با دستگاه های مختلف انجام شده واخیرا توافق نامه ای با نهاد ریاست جمهوری داشتیم که تاپایان ماه اجرایی می شود وبر مبنای آن نامه های مردم به دستگاه ها از طریق پست ارسال و جوابیه آن برای مشتریان ایمیل می گردد.

سبحانی فرعنوان داشت :همچنین طبق توافقی که با وزارت آموزش و پرورش داشته ایم ، احراز نشانی و تاییدیه مکانی 15 میلیون دانش آموز در دستور کار قرار گرفته و به زودی توافق نامه ای درهمین راستا با سازمان راهور انجام می شود که از سواستفاده های که هم اکنون رخ می دهد جلوگیری  گردد.

وی افزود : طبق توافق با بنیاد مسکن کد گذاری روستاها در دستور کار و طبق توافقی که دو هفته پیش با سازمان دهیاری داشته ایم تاکید کرده ایم که اعتبارات برای نام گذاری محله ها تخصیص تا کدگذاری مکانی بر مبنای آن انجام شود و در راستای تحقق این هدف،سامانه نظرسنجی هوشمند در باجه های قبول پست و ...راه اندازی می شود تا ضمن بررسی نظرات،رضایت مشتریان بیشتر محقق شود.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران  تصریح کرد: سهم پست در اقتصاد دیجیتال پنج درصد است که باید افزایش پیدا کند. پست، سکوی تجارت الکترونیک است و در کشورهای پیشرفته بسیاری از اقدامات مردم از طریق پست انجام می‌شود و پست پیشگیری قابل توجهی از رفت و آمدهای غیرضروری می‌کند و ما باید در ایران به پست بیشتر توجه کنیم.

وی با اشاره به بحث رصد هوشمند کالاهای اساسی، ابرازداشت: ما در خصوص شناسه رهسپاری امکانات بسیار خوبی داریم و این کار بستگی دارد که دستگاهی از ما بخواهد یا نخواهد. برای مثال وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اکنون در موضوع رصد توزیع گوشت مرغ از کشتارگاه تا مصرف‌کنندگان از خدمات ما استفاده می‌کند و ما همه اطلاعات را به سامانه جامع تجارت منتقل می‌کنیم و این رصد هوشمند از بسیاری از تخلفات پیشگیری کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی پست خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون شاهد افزایش سه برابری مرسولات مرتبط با خرید و فروش‌های اینترنتی بوده‌ایم. همچنین شاهد رونق کسب‌وکارهای دیجیتال در ایام شیوع بیماری کرونا بودیم و هرچه شبکه ملی اطلاعاتی توسعه بیشتری پیدا کند ما از طریق هوشمندسازی پست می‌توانیم سرعت و دقت ارسال مرسولات را افزایش دهیم.

وی درباره زیان‌ده بودن پست و افزایش نیافتن تعرفه‌های پستی، توضیح داد: با وجود تورم، در دو سال گذشته، تعرفه‌های ما افزایش پیدا نکرده است. ما شرکت درآمد هزینه‌ای هستیم و بودجه دولتی نداریم. ما براساس قانون مکلفیم خدمات پایه پستی را به مردم ارایه کنیم و براساس مواد ۲۸ و ۲۹ اساسنامه پست، دولت باید تفاوت نرخ تعیین‌شده کمیسیون تعیین مقررات با قیمت تمام‌شده را بپردازد، اما تاکنون دولت این مابه‌التفاوت را پرداخت نکرده و زیان‌ده بودن پست ناشی از همین موضوع است.

 سبحانی فردر پایان سخنان خود در مورد نقش شرکت ملی پست در افزایش سهم اقتصادی دیجیتال گفت: اعتقاد داریم که پست سکوی اقتصاد دیجیتال است و برای رساندن مرسولات مردم و حفظ واسطه‌ها می‌توان از شبکه مویرگی پست بیشترین بهره را برد.  بازار الکترونیک شرکت پست (www.ebazaar-post.ir) راه اندازی شده که کاربران می‌توانند از این طریق خرید و فروش را انجام بدهند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب