امروز: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ [2021/10/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 56327 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۵۵:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

اعطای نمایندگی «افق کوروش» مسیر امنی برای کارآفرینی

خبرایران : شركت فروشگاههاي زنجيره اي افق كوروش با سياست اعطاي نمايندگي «فرانچايز» ريسك سرمايه گذاري را براي كارآفرينان كاهش داده و به آنها در اين مسير كمك زيادي مي كند.
اعطای نمایندگی «افق کوروش» مسیر امنی برای کارآفرینی

به گزارش خبرایران، همواره اقتصاد كشور متأثر از عوامل مختلف با بحران و فراز و فرودهاي بسياري روبرو بوده است. در سالهاي اخير نيز از يك سو تحريم، تورم و افزايش شديد نرخ ارز و از سوي ديگر گسترش و شيوع كرونا سبب صعب العبور شدن مسير كارآفرينان شده است. اصولا در اين وضعيت، آنها كه حجم فعاليت اقتصادي كوچك تري دارند آسيب بيشتري مي بينند.
در حقيقت هنگامي كه اقتصاد كلان يك جامعه در معرض آسيب قرار گيرد، اثر اين آسيب را همه اقشار حس مي كنند ولي ميزان فشار آن بر همه يكسان نبوده و هر يك را به طريقي تحت تاثير خود قرار مي دهد. در اين شرايط بسياري از شركت هاي توليدي و خدماتي بنا بر ضرورت و كاهش درآمد ناچار به كاهش توليد و تعديل نيرو هستند؛ تعديل نيرو يعني افزايش نرخ بيكاري در اجتماع. از سوي ديگر برخي از كارآفرينان به واسطه كمبود نقدينگي و ريسك بالا در بازارهايي كه از ثبات لازم برخوردار نيستند براي شروع يك كسب و كار دچار مشكل هستند.

در اين شرايط يك برند معتبر در زمينه فروشگاه هاي زنجيره اي شرايطي فراهم كرده است كه علي رغم وجود مشكلات مذكور توانسته با ايجاد فضاي شفاف كسب و كار به چرخه توليد و مصرف كمك شاياني نموده و چرخ بسياري از مشاغل را به حركت درآورد.

اين شرايط را افق كوروش با سياست اعطاي نمايندگي به افراد واجد شرايط فراهم كرده است. در حال حاضر بيش از نيمي از شعب افق كوروش به صورت نمايندگي( فرانچايز) اداره مي شوند؛ يعني بيش از 1600 نمايندگي، به همين دليل اين شركت بزرگترين شركت فرانچايز دهنده در ايران محسوب مي شود. اين موضوع نتيجه اجراي سياست هاي حمايت از كسب و كارهاي خرد توسط اين شركت است.

در واقع افق كوروش كه از يك سو رابطه مستقيم و بي واسطه با زنجيره توليد و از سوي ديگر رابطه مستقيم با مصرف كننده دارد توانسته از اين فرصت استفاده نموده و با درك شرايط كشور اقدام به استفاده از اين راهكار كند. به بيان ساده تر افق كوروش شرايطي فراهم كرده است كه بر اساس آن افراد هم مي توانند ضمن داشتن كسب و كار خود، علاوه بر اينكه مي توانند سرمايه هاي خود را با كمترين ريسك وارد چرخه سرمايه گذاري كنند، اين امكان را دارند كه از تسهيلات بدون بهره، تجربيات و دانش شركت، پشتيباني 24 ساعته و نام و نشان تجاري اين برند معتبر استفاده كنند. همچنين نيازي به خواب سرمايه جهت تأمين كالا و مذاكره با تأمين كنندگان نبوده و افق كوروش بسياري از فعاليت هاي كسب و كار را بر عهده مي گيرد.

 

مزاياي فرانچايز افق كوروش براي اقتصاد كشور و كاهش اثرات مخرب اجتماعي

هنگامي كه ميزان اشتغال يك جامعه بر اثر عوامل گوناگون تحت الشعاع قرار مي گيرد اولين جايي كه نشانه مي رود سفره خانوارها است. چرا كه ميزان اشتغال و در پي آن درآمدها كاهش پيدا كرده و بالتبع باعث افزايش فشار بر خانواده مي شود. ضمن اينكه بيكاري و كاهش سطح اشتغال فشار را بر دولت براي تامين مايحتاج زندگي مردم بيشتر كرده و موجب مي شود دولت از انجام بسياري از كارهاي عمراني بازمانده و توان و تلاش خود را معطوف به كاهش ميزان نارضايتي ها كند. سياست فرانچايز افق كوروش شرايطي را فراهم نموده كه مي توان با استفاده از آن قدرت نيروي كار را به سوي تعمير چرخه معيوب اقتصاد هدايت نموده و از فشارهاي اجتماعي كم كند.

مي توان ادعا نمود در شرايط فعلي كه بسياري از كسب و كارها آسيب ديده و جامعه و اقتصاد كشور به شدت از دلالي رنج مي برد، افق كوروش اين امكان را فرآهم نموده تا هموطنان با استفاده از نمايندگي هاي اين نام و نشان ملي بدون واسطه و بدون نياز به پرداختن قيمت هاي گزاف و غيرشفاف هم به اقتصاد خانواده خود كمك كنند وهم چرخ اقتصاد ملي را به گردش در بياورند. از سوي ديگر افراد و كارآفرينان واجد شرايط مي توانند با حداقل نقدينگي اقدام به گرفتن نمايندگي افق كوروش كنند.

گام مهم و مؤثر بعدي در اين چرخه ايجاد اشتغال است. مسلماً كليه شعب به نيروي كار نياز دارند. نيروي كاري كه پس از جذب با توجه به استانداردهاي افق كوروش بايد آموزش ببيند. بنابراين در اين شرايط هم بر تعداد نيروي شاغل افزوده مي شود و هم سطح تخصص در فروشگاه هاي زنجيره اي بالاتر مي رود. در اين ميان تأثير اين شركت بر حمايت از توليدكنندگان داخلي نيز غير قابل انكار است.

در حقيقت افق كوروش با اعطاي نمايندگي نقش موثري در حفظ و گردش سرمايه هاي راكد، كاهش نرخ بيكاري، كمك به توليد و كاهش آسيب هاي اجتماعي ايفا مي كند.

بازار فروش ساز
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب