امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ [2022/10/07]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 56227 تاریخ انتشار: شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

همکاری ال‌جی با SOUNDHOUND برای افزودن فناوری هوش مصنوعی به سیستم های اطلاعات سرگرمی داخل خودرو (IVI)

خبرایران: هدف این دو شرکت‌ بهبود تجربه‌ی کاربران از طریق ادغام یکپارچه دستیار مجازی(Virtual Assistant) در سیستم¬های اطلاعات سرگرمی ال‌جی است.
همکاری ال‌جی با SOUNDHOUND برای افزودن فناوری هوش مصنوعی به سیستم های اطلاعات سرگرمی داخل خودرو (IVI)

 ال‌جی الکترونیکس (ال‌جی) با  SoundHound AI، یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی صوتی (voice AI platform)، تفاهم‌نامه‌ای را امضا کرده است تا به طور مشترک فناوری پیشرفته هوش مصنوعی صوتی را برای تولید نسل بعدی سیستم‌های اطلاعات سرگرمی داخل خودرو (IVI) توسعه دهند.
 
به موجب این همکاری از سیستم‌های نوآورانه IVI ال‌جی و پلت‌فرم پیشرفته  هوش¬ مصنوعی  SoundHound  که کنترل صدای مکالمه را امکان‌پذیر می‌کند، استفاده می‌شود تا تجربه‌ی جدید و راحتی را برای راننده و سرنشینان رقم بزند. ال‌جی در زمینه هوش مصنوعی تلاش کرده است تا فاکتورهای جدیدی را به صنعت خودرو اضافه کند. به طور همزمان نیز این شرکت همیشه به دنبال شریکی مبتکر برای آینده‌ی صنعت حمل‌ونقل جهان است.
 
پلتفرم هوش مصنوعی صوتی پیشرفته  SoundHound  بر اساس فناوری Speech-to-Meaning و Deep Meaning Understanding  ساخته شده است. این فناوری‌ها، تجربه‌ی صوتی را از رابط فرمان و کنترل قدیمی به قابلیت‌های مکالمه بصری‌تر برای رانندگان و سرنشینان امکان‌پذیر می‌سازد.

این همکاری جدید همچنین به کاربران امکان می‌دهد از سایر قابلیت-های SoundHound  استفاده کنند - به این معنی که رانندگان و سرنشینان می‌توانند هزینه بنزین، پارکینگ یا حتی سفارش غذا را مستقیماً با استفاده از میکروفون و نمایشگر اطلاعات سرگرمی بپردازند.
 
قابلیت تشخیص صدا که تا چندی پیش فقط به عنوان یک گزینه‌ در برخی از خودروهای لوکس وجود داشت، اکنون به طور گسترده‌تری در صنعت خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. با افزایش ایمنی و سهولت استفاده، فناوری voice AI platform این امکان را برای خودروسازان فراهم می‌کند تا طیف وسیعی از خدماتی را ارائه دهند که به رانندگان امکان می‌دهد کارهای مختلفی را بدون نیاز به دست‌های خود و بدون چشم برداشتن از جاده درحین رانندگی انجام دهند. توسعه‌ی این فناوری همچنین هر گونه رفت و آمد یا سفر جاده‌ای را برای دیگر سرنشینان خودرو نیز بهبود می‌بخشد.
 
با توجه به رشد چشمگیر بازار Virtual Assistant در دهه‌های آینده، خودروسازان بیشتری احساس نیاز به ارائه ویژگی‌های تشخیص صدا در محصولات خود خواهند داشت. بر همین اساس، به منظور پاسخگویی به افزایش پیش‌بینی‌شده‌ی تقاضا و پیشبرد فناوری، ال‌جی با SoundHound مشارکت جدیدی را شروع کرده¬است. این دو شرکت قصد دارند قابلیت‌ها و امکانات صوتی نوآورانه و جدیدی را به سیستم‌های نسل بعدی IVI ال‌جی بیاورند تا تجربه‌ی داخل خودرو را برای آسایش هر¬چه بیشتر کاربران تغییر دهند.

یون سئوک هیون، رئیس شرکت راه‌کار‌های قطعات خودرو ال‌جی (VS) در این رابطه گفته: «ما از همکاری با SoundHound بسیار هیجان‌زده هستیم و مشتاقانه منتظر ارائه تجربیات جدید در داخل خودرو از طریق ادغام یکپارچه پلتفرم هوش مصنوعی صوتی این شرکت با جدیدترین سیستم¬های IVI خود هستیم.» او همچنین افزوده: «این همکاری به ما امکان می‌دهد تا نیازهای مشتریان صنعت خودرو را بهتر برآورده کنیم و محصولات نوآورانه‌ای تولید کنیم که باعث حرکت به سوی آینده می‌شود.»

کیوان مهاجر، رئیس و مدیر عامل SoundHound می‌گوید: «توافق ما با ال‌جی به تولیدکنندگان خودرو اجازه می‌دهد تا تجربه‌ی سیستم¬های سرگرمی اطلاعات با قابلیت صوتی را به کاربران ارائه دهند. ما در حال ورود به دوره¬ای هستیم که مردم انتظار دارند با دستگاه‌ها همانطور که با یکدیگر صحبت می‌کنند صحبت کنند و این تعاملات مفید و فعال باشد. این تجربه با پیشرفته‌ترین فناوری هوش مصنوعی صوتی امکان‌پذیر خواهد شد.
 
‏SoundHound مستقر در سانتا کلارا، کالیفرنیا، یک مبتکر پیشرو در قابیلت تشخیص صدای مبتنی بر هوش مصنوعی و راه‌کار‌های پردازش زبان طبیعی است که در صنایع مختلف از جمله صدا، مخابرات، خدمات مالی و خودرو فعالیت می‌کند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب