امروز: جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ [2022/05/27]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 55281 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲:۲۸:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

جاودانگی در ومبلی ؛

ایتالیا قهرمان جام ملتهای اروپا شد/ انگلیس بازهم ناکام ماند / ایتالیای مانچینی مدیون دست های مطمئن دوناروما

خبرایران : تیم ملی فوتبال ایتالیا با پیروزی برابر انگلیس در ضربات پنالتی به مقام قهرمانی یورو ٢٠٢٠ رسید
ایتالیا قهرمان جام ملتهای اروپا شد/ انگلیس بازهم ناکام ماند / ایتالیای مانچینی مدیون دست های مطمئن دوناروما

به گزارش خبرایران ، بعد از گذشت یک ماه نهایتاً پرونده رقابت های جذاب و تماشایی یورو امشب با برگزاری مسابقه فینال بسته شد؛ جایی که دو تیم انگلیس و ایتالیا در ورزشگاه ومبلی شهر لندن به مصاف یکدیگر رفتند که نهایتاً این مسابقات در ضربات پنالتی به سود ایتالیا خاتمه یافت تا این تیم قهرمان یورو لقب بگیرد. 


این انگلیس بود که کار را فوق‌العاده آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بازی به گل اول دست یافت. ضد حمله بازیکنان این تیم با ارسال کیه‌ران تریپیر به روی دروازه همراه شد و لوک شاو با یک ضربه والی دروازه ایتالیا را باز کرد تا نتیجه 1-0 شود. 

 

در دقیقه 8 ایتالیا در پشت محوطه جریمه انگلیس به یک ضربه آزاد دست یافت. لورنزو اینسینیه پشت توپ ایستاد اما ضربه او با اختلاف از کنار دروازه انگلیس عبور کرد. 


در دقیقه 35 فدریکو کیه زا یک حرکت انفرادی فوق العاده را انجام داد اما ضربه او با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه انگلیس عبور کرد تا یک فرصت خوب برای ایتالیا از دست رفته باشد. 


اگرچه در ادامه نیمه اول ایتالیا تقریباً توپ و میدان را در اختیار داشت اما نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه انگلیس ایجاد کند تا بازی در پایان 45 ابتدایی با همان تک گل لوک شاو به سود سه شیرها خاتمه یافت. 


ایتالیا نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بازی به یک ضربه آزاد دست یافت اما باز هم ضربه به لورنزو اینسینیه با اختلاف از کنار دروازه انگلیسی عبور کرد. 


در دقیقه 56 باز هم اینسینیه فرصت داشت تا دروازه انگلیس را باز کند اما ضربه او در زاویه ای بسته توسط جردن پیکفورد مهار شد.


در دقیقه 62 باز هم حرکت فوق العاده و انفرادی فدریکو کیه زا ایتالیا را صاحب یک فرصت کرد اما ضربه دقیق این بازیکن با واکنش استثنایی جردن پیکفورد همراه بود‌‌. 


چند دقیقه بعد انگلیس این فرصت را داشت تا فاصله را به دو برابر افزایش دهد اما جان لوئیجی دوناروما ضربه جان استونز را از زیر طاق دروازه بیرون آورد و به کرنر فرستاد. 


حملات تیم ملی ایتالیا نهایتاً در دقیقه 67 نتیجه داد و این تیم توانست گل تساوی را به ثمر برساند. روی یک ارسال کرنر ابتدا ضربه سر مارکو وراتی به تیر دروازه برخورد کرد اما لئوناردو بونوچی توپ برگشتی را تبدیل به گل کرد تا نتیجه 1-1 شود. 

 

 

حملات تیم ملی ایتالیا بعد از به ثمر رساندن گل تساوی نیز ادامه داشت و دومنیکو براردی می‌توانست در مصافی تک به تک گل دوم آتزوری را هم به ثمر برساند اما ضربه او با بی دقتی به بالای دروازه رفت. 


در ادامه دو تیم حملاتی را روی دروازه یکدیگر ترتیب دادند اما هیچ کدام از آنها به گل منجر نشد تا بازی در پایان 90 دقیقه با تساوی 1-1 تمام شود و کار به وقت‌های اضافه کشیده شود. 


در وقت‌های اضافه نیز کار متعادل دنبال شد اما در دقیقه 103 ایتالیا می‌توانست روی یک هجوم خوب به گل برتری دست پیدا کند اما جردن پیکفورد توانست به موقع توپ را برگرداند. 

 

 

در دقیقه 107 ایتالیا به یک ضربه آزاد دست یافته اما شوت فدریکو برناردسکی در دو مرحله توسط پیکفورد مهار شد. 
 

در ادامه مسابقه نیز تغییری در نتیجه حاصل نشد تا کار به ضربات سرنوشت‌ساز پنالتی کشیده شود. 


پنالتی اول ایتالیا توسط براردی تبدیل به گل شد
پنالتی اول انگلیس توسط هری کین تبدیل به گل شد
پنالتی دوم ایتالیا توسط بلوتی از دست رفت
پنالتی دوم انگلیس توسط هری مگوایر تبدیل به گل شد
پنالتی سوم ایتالیا توسط بونوچی تبدیل به گل شد
پنالتی سوم انگلیس توسط راشفورد از دست رفت
پنالتی چهارم ایتالیا توسط برناردسکی تبدیل به گل شد
پنالتی چهارم انگلیس توسط سانچو‌ از دست رفت
پنالتی پنجم ایتالیا توسط جورجینیو از دست رفت
پنالتی پنجم انگلیس توسط ساکا از دست رفت و ایتالیا قهرمان یورو شد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب