امروز: سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ [2023/01/31]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
کد خبر: 54647 تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۰:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

رونمایی از طرح ابتکاری در منطقه 5 / تجهیز سه بوستان ناحیه یک به کانکس کتابخانه

خبرایران : شهردار ناحیه یک منطقه 5 از تجهیز سه بوستان این ناحیه به کانکس کتابخانه خبر داد و افزود: در طرح ابتکاری در منطقه 5 به بوستان از ناحیه یک در راستای افزایش سرانه مطالعه به کانکس کتابخانه مجهز می شوند.
رونمایی از طرح ابتکاری در منطقه 5 / تجهیز سه بوستان ناحیه یک به کانکس کتابخانه
به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه 5، علی دوستی شهردار ناحیه یک منطقه 5 در مورد پروژه احداث کتابخانه در بوستان ها گفت: آمارهای دقیقی از سرانه مطالعه در ایران وجود ندارد اما آنچه که مشهود است این سرانه در ایران پایین است و آماری که توانستیم پیدا کنیم 12 و نیم دقیقه در شبانه روز است.یکی از دلایل این آمار ضعیف ،بحث زیر ساخت هاست مثل کمبود کتابخانه های عمومی که احداث آن جزو وظایف شهرداری ها هم هست.
وی افزود: از سوی دیگرمعضلات اجتماعی را هم در برخی بوستان ها شاهد هستیم و متاسفانه برخی بوستان ها شرایط مناسبی ندارند. روی این حسب برای اینکه بتوانیم روی این معضلات اجتماعی هم کار کنیم به جای برخورد فیزیکی فعالیت فرهنگی را مدنظر قرار دادیم.
دوستی با بیان اینکه طرح احداث کتابخانه در بوستان ها در قالب پروژه های کوچک مقیاس و با مشورت با شورایاران رقم خورده است تاکید کرد: 22 بوستان در ناحیه ما هست که سه بوستان در سه محله به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شد تا کتابخانه های کانکسی در بوستان ها نصب شود که در بالا رفتن سرانه مطالعه تاثیرگذار است.این یک طرح ابتکاری و منحصر بفرد در سطح تهران است.
وی اذعان داشت: 220 بوستان در سطح منطقه داریم که اگر 100 بوستان تحت پوشش این طرح قرار بگیرند زیر ساخت های مطالعه رابه شدت افزایش داده و تاثیرات خوبی در رفع معضلات اجتماعی دارد. 
شهردار ناحیه یک در پایان گفت: عملیات اجرایی این طرح آغاز شده و پیمانکار در حال ساخت کانکس ها هست وبه زودی هر محله به این کتابخانه ها تجهیز می شود.
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب