امروز: سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ [2024/03/05]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 53062 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۸:۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

فاضلی، معاون مالی بانک اعلام کرد؛

کاهش مطالبات از دولت کیفیت دارایی‌های بانک صادرات ایران را افزایش می‌دهد

​خبرایران : معاون مالی بانک صادرات ایران از افزایش سود هر سهم (EPS) وبصادر به ٣٣٦ ریال در صورت‌های مالی حسابرسی شده شش ماهه اول سال ٩٩ خبر داد و از تاثیر مثبت مصوبه اخیر واگذاری سهام دولت به این بانک به عنوان اقدامی مثبت در افزایش کفایت سرمایه استقبال کرد.
کاهش مطالبات از دولت کیفیت دارایی‌های بانک صادرات ایران را افزایش می‌دهد
به گزارش خبرایران از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، احمد فاضلی گفت: اطلاعات صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای حسابرسی شده شش ماهه ۹۹ بر روی سامانه کدال قرار گرفت و خوشبختانه EPS بانک از عدد ٣ ریال در صورت‌های مالی شش ماهه و  ١٣ ریال پایان سال ٩٨ به ٣٣٦ ریال برای هر سهم در پایان ٣١ شهریور سال ٩٩ افزایش یافته است.
وی افزود: به این ترتیب کفایت سرمایه بانک صادرات ایران نسبت به پایان سال گذشته ٢.٧٨ درصدافزایش داشته  وبا توجه به برنامه‌های عملیاتی موجود، انتظار داریم در پایان سال جاری شاهد افزایش چند درصد دیگر در کفایت سرمایه بانک باشیم.
فاضلی روند افزایش سرمایه بانک را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم،  اولین بار توسط بانک صادرات ایران مطرح شد و مورد اقبال عمومی و دولتمردان قرار گرفته است، به طوری که در دولت تصویب و در مجلس شورای اسلامی مورد موافقت واقع شد. همچنین شورای نگهبان آن را تایید کرد و از سوی ریاست محترم جمهوری به همه دستگاه‌ها و شرکت‌های بورسی ابلاغ شد.
وی اظهار کرد: با وجود تهیه گزارش توجیهی، دریافت گزارش بازرس قانونی و نامه موافقت بانک مرکزی قبل از برگزاری مجمع عمومی عملکرد سال ١٣٩٨، بنا به عدم موافقت سازمان خصوصی‌سازی به دلیل کاهش درصد سهام دولت و سهام عدالت از طریق این روش افزایش سرمایه، تاکنون به این مهم دست نیافته‌ایم. اصرار و درخواست داریم مسئولین محترم سازمان خصوصی‌سازی با تأکید بر عدم کاهش ارزش ریالی سهام دولت و سهام عدالت، با این روش موافقت نمایند چراکه افزایش سرمایه از طریق سلب حق تقدم کمک شایانی به بهبود ساختار مالی و نسبت‌های مهم از جمله کفایت سرمایه بانک خواهد کرد.
معاون مالی بانک صادرات ایران افزود: افزایش کفایت سرمایه تاثیر قابل توجهی بر افزایش سقف ارائه تسهیلات به تولید کنندگان بزرگ و مشتریان اصلی بانک صادرات ایران خواهد داشت.
فاضلی همچنین واگذاری سهام شرکت‌های پالایشی و برخی دیگر از سهام شرکت‌های معتبر بورسی به سه بانک صادرات، ملت و تجارت را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اتفاق از یک سو موجب همبستگی این بانک‌ها با دولت شد و از سوی دیگر دستاورد خیلی مهمی برای این بانک‌ها دارد.
معاون مالی بانک صادرات ایران تاکید کرد: این اقدام کیفیت دارایی‌های بانک صادرات ایران را افزایش خواهد داد و حجم مطالبات بانک صادرات ایران از دولت کاهش و در مقابل سرفصل سرمایه‌گذاری‌های (سریع‌المعامله) بانک را افزایش خواهد داد.
فاضلی با تاکید بر اینکه شفاف‌سازی در خصوص صورت‌های مالی از اقدامات اساسی برای بانک تلقی می‌شود، اظهار کرد: شفافیت اطلاعات صورت‌های مالی بانک صادرات ایران برای آگاهی سهامداران، همکاران بانک، فعالان بازار سرمایه و برای همه کسانی که روند موفقیت‌های این بانک را به هر دلیل رصد می‌کنند، اهمیت دارد و هر چه قدر که این اطلاعات با سرعت و دقت بیشتر و به موقع منتشر شود، مؤثرتر واقع خواهد شد قطعاً به عملکرد صحیح بانک کمک خواهد کرد.
وی افزود: سهام بانک صادرات ایران دارای ارزش ذاتی به مراتب بالاتر از قیمت بازار فعلی است که در شرایط عادی افزایش ٦٠ تا ٧٠ درصدی نرخ بازار آن دور از ذهن نیست.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب