امروز: شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ [2024/07/13]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 52992 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱:۵۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

‌‌شهردار منطقه یک در دیدار با سازندگان و طراحان :

همایش های تخصصی ساختمان، فرصتی برای حفظ سرمایه های ملی و ایمنی شهر است

خبرایران : سید حمید موسوی شهردار منطقه یک برگزاری همایش های تخصصی ساختمان را فضایی مناسب در راستای حفظ سرمایه های ملی و ساختن شهری ایمن و دارای زیبایی های بصری قابل قبول قلمداد کرد.
همایش های تخصصی ساختمان، فرصتی برای حفظ سرمایه های ملی و ایمنی شهر است
به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در آستانه برگزاری دومین همایش نما و گردهمایی سازندگان و طراحان  در شمال تهران، در دیدار با برگزارکنندگان این همایش ها ضمن بیان مطلب فوق افزود: برگزاری چنین همایش هایی فرصتی مغتنم است تا مباحث ایمنی و تاب آوری شهر و همچنین موضوعات مرتبط با نما، بین سازندگان و طراحان و مسئولین مرور شود تا در نتیجه آن شهر را به سمت زیبایی بصری و ایمنی بیشتر سوق دهیم.
 
وی افزود: اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان، به روز شدن و بومی شدن مقررات و قوانین ایمنی و تاب آوری در شهر، حساس شدن و ورود دستگاه های ذیربط، تفکیک و تعریف درست وظایف عملیاتی، فنی، مهندسی و جایگاه سازمان آتش نشانی از مواردی است که در تعامل و گفتمان سازندگان و مسئولین می تواند به جایگاه درست خود نزدیک شود.
 
شهردار منطقه یک با اشاره به مصادیق نا ایمنی در شهر عنوان کرد: پایداری سازه، موضوعات خاک و ژئوتکنیک، مسایل تاسیسات، آلودگی هوا، مباحث پدافند غیر عامل، سیل، حوادث طبیعی و حریق نیز از مصادیق نا ایمنی است که همه این ها بحث و بررسی دقیق خود را می طلبد.
 
موسوی خاطر نشان ساخت: با بهره گیری از چنین همایش هایی باید تلاش کنیم در مباحث یاد شده ضمن نگاه به گذشته، وضع موجود را تحلیل کنیم و در عین حال افق روشنی را برای آینده ترسیم نماییم تا آن چه که در شان شهروندان و جامعه مهندسی کشور است اتفاق بیافتد.
 
برگزار کنندگان دو همایش یاد شده نیز آمادگی خود را در ارائه برنامه هایی پربار در مباحث نما و ایمنی در همایش اعلام کردند.
 
گفتنی است دومین نمایشگاه و همایش نما ۱۶ تا ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ با مشارکت مناطق ۲۲گانه در محل نمایشگاه های شهرداری تهران در بوستان گفتگو و همچنین دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک با محوریت ساختمان ایمن ۳۰ دی و ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ در مرکز همایش های بین المللی رایزن در شمال تهران برگزار خواهد شد.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب