امروز: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ [2021/12/06]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 52254 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۴:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

محرومیت های صدور چک بلامحل در قانون جدید چک

خبرایران : در قانون جدید چک با صادرکننده چک برگشتی در صورت نقد نشدن چک در مهلت قانونی از طریق قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی برخورد خواهد شد.
محرومیت های صدور چک بلامحل در قانون جدید چک

به گزارش خبرایران از روابط عمومی بانک دی، بر اساس قانون جدید چک به صادرکننده چک برگشتی از زمان صدور اجرائیه به مدت 10 روز برای پرداخت مطالبات مهلت داده می شود که در صورت نقد نشدن چک، محدودیت ها و محرومیت های سامانه صیاد اعمال خواهد شد.
بر این اساس، وجوه تمامی حساب ها و کارت های بانکی و هر مبلغ متعلق به صادرکننده چک به میزان کسری چک، مسدود خواهد شد و پرداخت هرگونه تسهیلات بانکی یا صدور ضمانت نامه‌های ارزی یا ریالی برای صادرکننده چک برگشتی ممنوع می شود.
همچنین ممنوعیت افتتاح هرگونه حساب و صدور کارت بانکی جدید و نیز ممنوعیت درگشایش اعتبار اسنادی ارزی یا ریالی از دیگر محرومیت های صدور چک بلامحل در قانون جدید چک است.
گفتنی است، بر اساس اعلام بانک مرکزی، قانون جدید چک از بیست و دوم آذرماه اجرایی خواهد شد.
 هم وطنان گرامی، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قانون جدید چک های صیادی  به نشانی http://day24.ir/check.html مراجعه کنند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب