امروز: پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ [2022/05/26]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 47475 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد؛

کام گندم‌کاران کشور شیرین شد/ واریز 10 هزار میلیارد تومان به حساب کشاورزان

خبرایران: معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: بخش دیگری از پول گندم‌ها به حساب کشاورزان واریز شد تا رقم پرداختی به آنان به حدود 100 هزار میلیارد ریال برسد و تا نهم تیرماه مطالبات تسویه شود.
کام گندم‌کاران کشور شیرین شد/ واریز 10 هزار میلیارد تومان به حساب کشاورزان

به گزارش خبرایران از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن حنان در نشست شورای راهبری زنجیره تأمین گندم اظهار کرد: کشاورزانی که تا نهم تیر ماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده است، پول گندم خود را دریافت کردند.

حنان افزود: تا 10 تیرماه 4 میلیون و 185 هزار تن گندم از کشاورزان 31 استان به ارزش ریالی 10 هزار و 500 میلیارد تومان خریداری شده است که در مقایسه با سال گذشته در همین زمان از لحاظ وزنی 8 درصد و از لحاظ میزان پرداختی به گندم کاران حدود 57 درصد رشد داشته است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: به طور متوسط برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال جاری 2523 تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

قائم مقام معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تاکنون 233 هزار و 394 گندم کار محصول خود را در قالب 678 هزار محموله تحویل مراکز خرید داده‌اند.

حنان در ادامه خاطرنشان کرد: ارزیابی اخیر مرکز پژوهش‌های غلات از بیش از 6000 نمونه نشان می‌دهد که به لحاظ افت مفید و غیر مفید و میزان سن زدگی کیفیت گندم‌ها در سالِ‌جاری افزایش دارد که از دلایل آن خرید تضمینی باکیفیت و تغییر اندازه(مش الک ) الک است.

وی گف: امسال خرید توافقی گندم در 13 استان و 43 مرکز خرید انجام می شود .

حنان به خرید دانه روغنی کلزا در کشو نیز اشاره و عنوان کرد: تاکنون 239 هزار تن کلزا  به ارزش بیش از 1000 میلیارد تومان از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است.

 

 

 گیتار شیراز ، بزرگترین کارگاه ساخت و فروش «گیتار»، «تار»، «سنتور» و «کمانچه» در ایران
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب