امروز: شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ [2024/07/13]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 46303 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۴:۴۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: تعامل بیشتر محققان ایران و چین برای انجام پروژه‌های مشترک بخش کشاورزی

خبرایران : وزیر جهاد کشاورزی بر تعریف پروژه‌های مشترک بین دو کشور در بخش کشاورزی برای تعامل بیشتر محققان ایران و چین تاکید کرد و گفت: این پروژه‌ها می‌تواند در زمینه تولید برنج در آب شور، اصلاح نژاد و تغذیه برای تولید دام صنعتی و اصلاح بذور باشد.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: تعامل بیشتر محققان ایران و چین برای انجام پروژه‌های مشترک بخش کشاورزی

به گزارش خبرایران از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی که در سفر ریاست جمهوری به کشور چین، وی را همراهی می‌کند، با پروفسور کنگ مینگ وو رئیس آکادمی علوم کشاورزی چین دیدار کرد.

در این دیدار، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهادکشاورزی بر افزایش تعداد دانشجویان چینی در ایران برای تحصیل در زمینه کشاورزی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مهمترین اصل در تولید محصولات کشاورزی رسیدن نتیجه تحقیقات علمی به مزرعه است، افزود: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ایران دانشمندان بسیاری دارد که یافته‌های علمی آنها باید برای کشاورزان ساده‌سازی و ترجمه شود تا این یافته‌ها در مزرعه عملیاتی شود البته مروجان در مزارع به کشاورزان کمک می‌کنند.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر تعریف پروژه‌های مشترک بین دو کشور در بخش کشاورزی برای تعامل بیشتر محققان ایران و چین گفت: این پروژه‌ها می‌تواند در زمینه تولید برنج در آب شور، اصلاح نژاد و تغذیه برای تولید دام صنعتی و اصلاح بذور باشد.

دانش آکادمی علوم کشاورزی به کشاورزان چینی منتقل می‌شود

در ادامه این دیدار، کنگ مینگ وو رئیس آکادمی علوم کشاورزی کشور چین اظهار کرد: دانش تولید شده در آکادمی علوم کشاورزی به وزارت کشاورزی چین منتقل می‌شود، ما دانش آکادمی را به مراکز تحقیقاتی ارسال و به وسیله آنها در اختیار کشاورزان قرار می‌دهیم.

وی افزود: ما هم در مرحله کسب دانش کشاورزی هستیم تا بتوانیم راه‌هایی برای رساندن تحقیقات به کشاورزان بیابیم.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب