امروز: چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ [2022/08/10]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 4509 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۸:۶:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

برای نخستین بار در استان تهران؛

دفاتر انجمن موسیقی و انجمن سینمای جوان در کلیه شهرستان های استان تهران راه اندازی می شود.

دفاتر نمایندگی انجمن موسیقی و انجمن سینمای جوان در کلیه شهرستان های استان تهران برای نخستین بار به طور رسمی راه اندازی می شود.
دفاتر انجمن موسیقی و انجمن سینمای جوان در کلیه شهرستان های استان تهران راه اندازی می شود.

به گزارش خبرایران به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی ارشاد استان تهران با اعلام این مطلب گفت: با توجه به سیاست و رویکرد دولت تدبیر و امید مبنی بر ایجاد عدالت فرهنگی و واگذاری  امور فرهنگی به اصحاب فرهنگ و هنر و در راستای تمرکززدایی و واسپاری امور به انجمن های صنفی و تخصصی ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ایجاد و تقویت انجمن های هنری را در صدر اولویت های خود قرار داده است.

اسماعیلی افزود: در همین راستا انجمن هنرهای نمایشی در تهران و کلیه شهرستان ها ی استان ایجاد گردید و در طول چند ماه گذشته کلیه امور نمایشی از جمله اجراهای عمومی، برگزاری جشنواره ها و همایش ها و برنامه های آموزشی توسط این انجمن انجام گرفته و برنامه های دیگری نیز در دست اجرا دارد.

وی ادامه داد: بر مبنای این سیاست انجمن موسیقی شعبه استان تهران در فروردین ماه سالجاری تشکیل شد و با تصویب هیئت مدیره ی این انجمن و هماهنگی های لازم با انجمن موسیقی ایران ، دفاتر نمایندگی انجمن موسیقی در کلیه شهرستان های استان تهران به زودی راه اندازی می شود که اقدامات اولیه در این زمینه صورت گرفته است.

معاون هنری سینمایی در خصوص سایر انجمن های هنری گفت: انجمن سینمای جوانان استان تهران همینک به صورت فعال مشغول کار است و با هماهنگی های انجام شده با انجمن سینمای جوانان ایران ، دفاتر نمایندگی این انجمن نیز در کلیه شهرستان های استان تهران راه اندازی خواهد شد.

اسماعیلی در مورد انجمن هنرهای تجسمی گفت: مشکل اساسی در مورد این انجمن ، تصویب اساسنامه انجمن می باشد که با پیگیری های لازم از سوی دفتر تجسمی وزارت ارشاد موضوع در حال بررسی و حل شدن است و انشاالله این انجمن هنری نیز تشکیل خواهد شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تشکیل و تقویت این انجمن های هنری ، شاهد پویایی و رونق فعالیت های هنری در استان تهران بیش از پیش باشیم.

 

 

 

 

 گیتار شیراز ، بزرگترین کارگاه ساخت و فروش «گیتار»، «تار»، «سنتور» و «کمانچه» در ایران
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب