امروز: پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ [2022/05/26]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 4402 تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۹:۲:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

تعرض معلم ورزش به چند دانش‌آموز تهرانی؟

معلم ورزش مدرسه‌ای در جنوب تهران با شکایت 14 دانش‌آموز به اتهام کودک‌آزاری و سوءاستفاده از دانش‌آموزانش به دستور قضات دادگاه کیفری استان تهران بازداشت شد.
تعرض معلم ورزش به چند دانش‌آموز تهرانی؟
به گزارش خبرایران، روزنامه شرق با انتشار این خبر نوشت: خانواده پسربچه‌ای دو روز پیش متوجه آثار زخم روی بدن فرزنشان شدند. وقتی این کودک مورد سوال قرار گرفت به مادرش گفت معلم ورزش که مربی فوتبال او نیز هست، کتکش زده و آزارش داده است.
مادر این دانش‌آموز در شکایت خود گفت: «پسرم از جمله دانش‌آموزانی بود که معلم ورزش، او را برای تیم فوتبال انتخاب کرد و با آنها کار می‌کرد تا در تیم مدرسه با مدارس دیگر رقابت کنند. پسرم به همراه 20 دانش‌آموز دیگر به اردوهای مختلف می‌رفت و چون فردی که آنها را می‌برد هم مربی فوتبال بود و از فدراسیون کارت داشت و هم معلم ورزش مدرسه‌شان بود، اعتماد کردیم و بچه‌ام را به دست او سپردیم اما روز حادثه وقتی به خانه آمد دیدم بدنش خونی است. اول نمی‌خواست حرفی بزند. وقتی خیلی پیگیر شدم گفت چون در بازی فوتبال با تیم رقیب باخته‌اند مربی‌شان آنها را کتک زده است. وقتی موضوع را با خانواده‌های دیگر در میان گذاشتم متوجه شدم که فقط پسر من نبوده بلکه 13 کودک دیگر نیز مورد آزار و اذیت این معلم قرار گرفته‌اند
بعد از اینکه 14 خانواده از این معلم شکایت کردند و تحقیقات در این خصوص آغاز شد، بازپرس رسیدگی‌کننده به پرونده متوجه شد که این پرونده فقط به ضرب و جرح کودکان دانش‌آموز محدود نمی‌شود بلکه معلم ورزش، بچه‌ها را مورد آزار جنسی نیز قرار داده است و برخی از آنها را وادار می‌کرده تا عریان در برابر او بایستند و از آنها عکس تهیه می‌کرده است.با توجه به مطرح شدن این ادعا توسط بچه‌ها، تحقیقات تخصصی‌تری آغاز شد. همه بچه‌ها در بازجویی‌ها عنوان کردند که نه‌تنها مورد آزار جسمی مربی خود قرار می‌گرفتند بلکه او از آنها سوءاستفاده نیز می‌کرده است.
یکی از دانش‌آموزان گفت: «وقتی معلممان به من گفت می‌توانم در فهرست او باشم و من را به تیم دعوت می‌کند، خیلی خوشحال شدم. میان بچه‌های مدرسه برای اینکه در تیم باشند و بازی کنند رقابت شدیدی بود. او به ما گفت فوتبال را حرفه‌ای به ما یاد می‌دهد و حتی می‌تواند چند سال دیگر ما را وارد تیم‌های بزرگ هم بکند. من هم فکر می‌کردم واقعا راهم را پیدا کرده‌ام و آرزویی که داشتم برآورده شده است. او 20 نفر را از میان بچه‌ها انتخاب کرد. در سالنی که کار می‌کرد ثبت‌نام کردیم و تمرین‌های حرفه‌ای انجام می‌شد. او حتی ما را به اردو هم برد. در شهرستان‌ها با مدارس دیگر مسابقه دادیم. در این مدت کارهایی هم می‌کرد اما می‌ترسیدیم در مورد آن با خانواده‌هایمان صحبت کنیم. او بدرفتار بود و ما را با سنگ و چوب می‌زد و بدنمان کبود می‌شد. اگر به حرفش گوش نمی‌کردیم در اتاق زندانی‌مان می‌کرد و غذا نمی‌داد. به خاطر فوتبال که علاقه ما بود چیزی به خانواده‌هایمان نمی‌گفتیم تا اینکه آخرین بار متوجه شدیم به چهار نفر از بچه‌های تیم تجاوز کرده است. من و یکی از دوستانم وقتی این موضوع را فهمیدیم از ترس همه چیز را به خانواده‌هایمان گفتیم. البته ما اول کتک‌ خوردن به دست مربی را گفتیم و بعد موضوع تجاوز به بچه‌های دیگر را مطرح کردیم
پرونده با توجه به نوع شکایت به شعبه 77 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده و پس از بازداشت متهم، تلفن همراه وی توقیف شد و قضات دستور دادند هر 14 کودک برای بررسی به پزشکی قانونی فرستاده شوند. تجاوز جنسی در مورد هیچ کدام از این 14 نفر مورد تایید قرار نگرفت اما چهارکودکی که دانش‌آموزان مدعی هستند توسط مربی مورد آزار قرار گرفته‌اند حاضر به طرح شکایت نشده و حتی برای بازجویی هم به دادگاه نرفته‌اند. در همین حال با بررسی تلفن همراه متهم فیلم‌های مستهجن در تلفن او پیدا شد، به همین دلیل قضات دستور دادند رایانه شخصی و سی‌دی‌های موجود در خانه مرد جوان نیز مورد بازبینی قرار بگیرد تا فیلم‌ها و عکس‌هایی که از بچه‌ها تهیه می‌کرد، پیدا شود.
هر چند معلم ورزش اتهاماتی را که دانش‌آموزان وارد می‌کنند رد کرده است اما اعتراف کرده که بچه‌ها را کتک می‌زده تا به حرف‌هایش گوش دهند. دانش‌آموزان شاکی که متولد 80 تا 84 هستند روز گذشته به شعبه 77 دادگاه کیفری رفتند و توضیحاتی ارائه دادند. بنا بر این گزارش تحقیقات در این باره ادامه دارد و معلم ورزش در بازداشت به سر می‌برد.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب