امروز: شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ [2024/07/13]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 43902 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

آذری جهرمی مطرح کرد؛

هزینه های تولید گوشی تلفن همراه درایران کاهش می یابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تفاهم نامه دیگری که با وزارت صمت به امضا می رسد اشاره کرد وگفت: بر اساس این تفاهم نامه نرخ ۱۵ درصدی عوارض ورود قطعات گوشی همراه کاهش یافته و به همین وسیله هزینه های تولید گوشی تلفن همراه نیز در ایران کاهش می یابد.
هزینه های تولید گوشی تلفن همراه درایران کاهش می یابد

به گزارش خبرایران، محمد جواد آذری جهرمی در مراسم امضای تفاهم نامه حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند تولید داخل، با اشاره به اینکه به دلیل نوسات قیمت ارز توان خرید گوشی های هوشمند توسط مردم کاهش یافته است، افزود: در این شرایط روند رو به رشد فروش گوشی هوشمند متوقف شده است.

وی با تاکید به اینکه می توانیم از این مشکل فرصت ایجاد کنیم، افزود: تولید کنندگان گوشی ایرانی می توانند با تولید گوشی باکیفیت و قیمت مناسب، قدرت خرید مردم را افزایش دهند و همچنین به تحقق تحول دیجیتال و در نهایت ایجاد اشتغال کمک کنند.

آذری جهرمی با اشاره به امضای تفاهم نامه چهار جانبه وزارت ارتباطات، پست بانک، همراه اول و ایرانسل در این حوزه، گفت: دولت برای تحریک تقاضا در بازار و کمک به چرخ خرید مردم بر اساس این تفاهم نامه صندوقی را به وسیله پست بانک ایران راه اندازی می کند که با یک خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی (۱۰۰ میلیارد تومان بانک مرکزی و ۱۰۰ میلیارد پست بانک) با همکاری اپراتورها و تولید کنندگان گوشی تلفن همراه، امکان خرید قسطی این گوشی ها توسط مردم فرآهم شود.

وی به تفاهم نامه دیگری که با وزارت صمت به امضا می رسد اشاره کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه نرخ ۱۵ درصدی عوارض ورود قطعات گوشی همراه کاهش یافته و به همین وسیله هزینه های تولید گوشی تلفن همراه نیز در ایران کاهش می یابد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه براساس برآوردهای انجام شده در مدت دو سال به تولید دو میلیون گوشی تلفن همراه می رسیم، تصریح کرد: اگر مبلغ حدودی این گوشی ها را دو و نیم میلیون تومان بگیریم در حدود ۵ هزار میلیارد تومان حجم این بازار است که تولید کنندگان گوشی تلفن همراه می توانند سهمی در آن داشته باشند.

آذری جهرمی افزود: در صورت اجرای این تفاهم نامه می توانیم شاهد کمک به تحقق تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم باشیم. وی  با اشاره به اینکه تاکنون ۴ شرکت برای تولید گوشی های هوشمند ایرانی اعلام آمادگی کردند، گفت: البته یک شرکت محصول خود را درحوزه گوشی های هوشمند ارائه کرده است و امیدواریم با ایجاد این زیست بوم ۳ شرکت دیگر نیز نخستین محصولات خود را در دهه فجر سال جاری رونمایی کنند.

وزیر ارتباطات از استانداردهای سختگیرانه ای که برای تولید کنندگان داخلی گوشی تلفن همراه در نظر گرفته می شود خبر داد و افزود: به دلیل رعایت حقوق مردم این شرکت ها باید استانداردهای خوبی در حوزه شبکه توزیع و فروش مناسب، کیفیت خدمات و خدمات پس از فروش داشته باشند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب