امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ [2022/12/04]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 43793 تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۲:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

با انعقاد تفاهم نامه میان سازمان نوسازی شهر تهران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران؛

ارتقای ایمنی در محلات ناکارآمد و فرسوده شهر تهران در دستور کار سازمان نوسازی و سازمان آتش نشانی

خبرایران: تفاهم نامه سازمان نوسازی شهر تهران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود دو سازمان جهت ارتقای کیفیت زندگی با تأکید بر ایمنی در محلات نارکارآمد شهری منعقد شد.
ارتقای ایمنی در محلات ناکارآمد و فرسوده شهر تهران در دستور کار سازمان نوسازی و سازمان آتش نشانی
به گزارش خبرایران از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری در این جلسه ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، تصریح کرد: در تعاریف ارائه شده از بافت فرسوده، تمرکز روی کاهش آسیب پذیری در برابر زلزله است، اما هر چند تهدید زلزله از نظر تهدیدات بالقوه جدی باشد، موضوع آتش سوزی و حریق تهدیدی بالفعل است که بصورت مصنوع و روزمره با آن سر و کار داریم.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: میانگین تراکم جمعیتی در بافت های فرسوده پایتخت 3 برابر متوسط شهر است و وقوع هر مخاطره ای چه طبیعی و چه مصنوعی در این بافت ها، تعداد بیشتری از شهروندان را درگیر خواهد کرد، لذا ضروری است با اولویت ویژه ای به این مهم پرداخته شود.
علی اکبری با بیان این که موضوع نوسازی بافت های فرسوده حتی در کشورهایی که از یکپارچه ترین ساختارهای مدیریت شهری بهره مند هستند، موضوعی فرابخشی تلقی می شود که نیاز به همکاری بین دستگاه های ذی نقش دارد، یادآور شد: برای این که این کار بصوت سیستماتیک اتفاق بیفتد و نهادینه شود، ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران راه اندازی شده که در 6 ماه گذشته بسیار فعال بوده و جلسات آن بصورت مستمر با حضور نمایندگان دستگاه های عضو ستاد برگزار می شود.
دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با اشاره به این که در بسیاری از معابری که در جریان نوسازی تعریض شده اند، تیرهای چراغ برق در وسط و آکس گذر قرار گرفته اند و امکان دسترسی و امداد رسانی را محدود کرده اند، از جابجایی200 تیر چراغ برق و نصب حدود 70 شیر هیدرانت در 6 ماه گذشته با استفاده از ظرفیت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران خبر داد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که دوران مداخلات سخت افزاری در بافت های شهری به سر رسیده، بر ضرورت استفاده از فناوری های نوین و روش های نرم افزاری در ارتقای ایمنی و کاهش خطرپذیری در بافت های فرسوده تأکید کرد و گفت: ضروری است در برخی از محلات فرسوده که امکان نوسازی، تعریض معابر و ... در آنها مهیا نیست، با حفظ وضعیت موجود به دنبال راهکارهای ارتقای ایمنی باشیم. 
بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان نوسازی شهر تهران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ایجاد بانک اطلاعاتی مشترک و هوشمند سازی نظام مدیریت جامع اطلاعات در حوزه ایمنی و توسعه محله ای، همکاری در تهیه و ترویج بسته های آموزشی به منظور افزایش آگاهی های عمومی شهروندان در خصوص ایمنی، همکاری در تدوین برنامه عملیاتی ایمنی و مدیریت بحران در محله های دارای بافت تاریخی، تولید و انتقال دانش کاربردی و اجرایی برای ارتقای ایمنی و کاهش آسیب پذیری در بافت های فرسوده و ناکارآمد از جمله مهمترین محورهای همکاری مشترک این دو سازمان خواهد بود.
 گیتار شیراز ، بزرگترین کارگاه ساخت و فروش «گیتار»، «تار»، «سنتور» و «کمانچه» در ایران
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب