امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ [2022/12/04]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 42424 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد:

خانه مینایی با عنوان موزه خیابان ولیعصرافتتاح می شود

دکتر برزین ضرغامی با اعلام این خبر، گفت: به مناسبت هفته تهران، خانه مینایی پس از پایان پروژه بازسازی و مرمت عصر امرزو 16 مهرماه با عنوان " موزه خیابان ولیعصر" افتتاح می شود.
خانه مینایی با عنوان موزه خیابان ولیعصرافتتاح می شود
به گزارش خبرایران از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ضرغامی با بیان این مطلب ادامه داد: خانه‌ای که به نام خانه مینایی می‌شناسیم، از معدود املاک باقیمانده از منیرالسلطنه در محله منیریه است که واجد ارزش تاریخی بسیار است.
وی افزود:  این خانه سال 1386 به ثبت ملی رسید و بعد از سال‌ها کش و قوس و قرار گرفتن در معرض آسیب، برای حفظ و نگهداری توسط شهرداری  از ورثه خریداری شد و سازمان زیباسازی شهر تهران مسئولیت بازسازی و مرمت این خانه را برعهده گرفت.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه اقدامات سازمان در امر بازسازی و مرمت این خانه تاریخی آن را از خطر تخریب نجات داده است، گفت: قرار شده است امروز به بهانه هفته تهران با حضور رییس شورای اسلامی شهر تهران ،جمعی از اعضای شورا شهر و مدیران شهری این خانه به عنوان "موزه خیابان ولیعصر" افتتاح شده و درهای آن را برای بازدید عموم باز باشد.
گفتنی است، مراسم افتتاحیه خانه مینایی عصر امروز 16 مهرماه 98 در محل این بنای تاریخی واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، کوچه کریمی طینت، خانه مینایی راس ساعت 16 برگزار می شود.
 
 
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب