امروز: سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ [2023/01/31]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
کد خبر: 4199 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۵:۲۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

دريافت سه جايزه از جشنواره شانگهاي؛

درميشيان بهترين استعداد سينماى آسيا شد

رضا درميشيان کارگردان فیم سینمایی «عصبانى نيستم!» گفت: نمايش فيلم درر ايران برايم از هر چيز مهم تر است. به اميد تماشاى عصبانى نیستم در سينماهاي ايران.
درميشيان بهترين استعداد سينماى آسيا شد

به گزارش خبرایران، هفدهمين جشنواره بين المللي فيلم شانگهاي که از 24 خرداد آغاز شده و در روز 1 تير به پايان مي رسد در جمعه شب مراسم پاياني بخش رقابتي استعدادهاي جديد سينماي آسيا را برگزار کرد که رضا درميشيان سه جايزه بهترين كارگردانى، بهترين فيلم و جايزه وينسنت وارد براي فيلم خلاقانه را دريافت کرد. جايزه هيات داوران نيز به فيلم کره اي «ده دقيقه» داده شد. هيات داوري بخش استعداد هاي جديد سينماي آسيا از کانگ جه- کيو، فيلمساز معروف سينماي کره جنوبي به عنوان رييس هيات داوران، وينسنت وارد، فيلمساز جهاني سينماي نيوزلند، ليه لي، بازيگر زن تايواني، يانگ بينگ يان، بازيگر زن چيني و آدولفو آليکس جونيور، کارگردان فيليپيني تشکيل شده بود. دريافت سه جايزه يک بخش توسط يک فيلم، اتفاقي عجيب بوده که کمتر در يک جشنواره فيلم ديده مي شود زيرا به طور متعارف جايزه هاي جشنواره بين فيلم هاي مختلف تقسيم شده و اعطاي سه جايزه نشان از علاقه شديد هيات داوري به فيلم درميشيان بود که سه بار براي دريافت جايزه به روي صحنه رفت. او هنگام دريافت جايزه خود گفت: «من فيلمم را با عشق به ايران و براى مردم ايران ساخته ام، به اميد جهانى پر از عشق و عشق و عشق كه در آن نه جنگى باشد و نه كسى از ديگرى عصبانى شود.»

جايزه وينسنت وارد که امسال براي اولين بار در جشنواره شانگهاي اعطا شد، شامل يک بورسيه دو ماهه توسط دانشکده هنرهاي زيباي دانشگاه کانتربري نيوزلند است که فرصت هاي آشنايي با آخرين فن آوري ها، حضور در نشست هاي حرفه اي در حوزه هاي مختلف سينما و امکان گسترش پروژه جديد سينمايي کارگردان را فراهم مي کند.

رضا درميشيان که در چين حضور دارد در گفت و گو با بانی فیلم درباره حس و حال خود درباره کسب جوايز اين جشنواره مهم و رده الف دنيا گفت: «نمايش فيلم درر ايران برايم از هر چيز مهم تر است. به اميد تماشاى عصبانى نيستم! در سينماهاي ايران.»

فيلم «عصباني نيستم!» که تهيه کنندگي، نويسندگي فيلمنامه و کارگرداني آن به عهده رضا درميشيان بوده پس از نمايش در جشنواره فيلم فجر، در اولين نمايش بين المللي خود در بخش پانوراما شصت و چهارمين جشنواره فيلم برلين به نمايش درآمد. اين فيلم در دومين حضور بين المللي خود در سي و سومين جشنواره فيلم استانبول به روي پرده رفت و پيش از حضور در شانگهاي نيز در هشتمين جشنواره سينماي جنوب اسپانيا حضور يافت. عرضه و پخش بين المللي فيلم به عهده محمد اطبايي است.

 

 

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب