امروز: شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ [2023/06/10]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 41535 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

همزمان با عید سعید غدیر انجام می شود؛

بازسازی واقعه غدیر در بوستان خلیج فارس منطقه 15

خبرایران: شهردار منطقه 15 از احیای سنت حسنه غدیر با راه اندازی دوکاروان نمادین و بازسازی و مستند سازی این واقعه تاریخی خبر داد.
بازسازی واقعه غدیر در  بوستان خلیج فارس منطقه 15

به گزارش خیرایران ازروابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، وحیدرضا محمدی درباره این خبر گفت: این مراسم با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد جنوب شرق تهران، ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر و فرهنگسرای خاوران با حرکت دو کاروان نمادین فردا (سه شنبه 29  مرداد) از ساعت 15 در شهرک رضویه آغاز می شود.

وی در ادامه به مسیر حرکت کاروانها اشاره کرد و گفت: کاروان نخست از ضلع شمالی شهرک رضویه به سمت بوستان خلیج فارس حرکت می کند و کاروان دوم از  ضلع جنوبی شهرک رضویه به بوستان خلیج فارس می رسد و هردو کاروان ساعت 17 در بوستان خلیج فارس تجمع کرده و مراسم بازسازی غدیر به اجرا درمی آید.

شهردار منطقه اضافه کرد: ایستگاه های صلواتی پذیرایی از شهروندان در مسیر حرکت کاروانها به همت بسیج و معاونت امور اجتماعی فرهنگی منطقه برپاست.

محمدی در ادامه از برپایی جشن های ویژه عید غدیر با مشارکت شهروندان، موسسات و سازمان های مردم نهاد، هیات مذهبی و سازمان ها و ادارات جنوب شرق تهران در محله ها، مساجد و بوستان های منطقه 15 خبر داد و افزود: جشن ویژه عید غدیر خم امشب از ساعت 20:30 در بوستان خلیج فارس با اجرای برنامه های متنوع برگزار می شود.

وی ادامه داد: سراهای محله، خانه های فرهنگ و مساجد شاخص منطقه با برنامه هایی نظیر برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع غدیر، برگزاری شب شعر، برپایی نمایشگاه عکس و خوشنویسی و برگزاری نشست های معرفتی غدیر شناسی میزبان شهروندان خواهد بود.

محمدی گفت: برگزاری جشن غدیر در سالن شهید مطهری فرهنگسرای خاوران، پردیس بانوان و نیز جشن بزرگ همای رحمت با همکاری هنرمندان همکار ویژه پرسنل منطقه از دیگر جشنهای عید سعید غدیر که به همت فرهنگسرای خاوران و شهرداری منطقه 15 به اجرا درمی آید.

شایان ذکر است؛ با هدف هویت بخشی و آذین بندی سیمای بصری شهر، پوستر، بنر های تبلیغاتی و ریسه نوری و پارچه ای در معابر و ساختمان های منطقه نصب شده است.

 

Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب