امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ [2024/06/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 41395 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۳:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

صابر فاضل درنشست خبری اعلام کرد؛

رالی خودروهای سنگین 25 مرداد از کرج آغاز می شود/ اصفهان پایتخت حمل و نقل جاده‌ای در کشور محسوب می‌شود

مشاور علمی کانون کامیون‌داران کل کشور گفت: همچنین از برگزاری مسابقه سراسری رالی خودروهای سنگین در کشور خبر داد و گفت: روز جمعه هفته جاری رالی خودروهای سنگین از مبدا میدان استاندارد کرج برگزارمی شود.
رالی خودروهای سنگین 25 مرداد از کرج آغاز می شود/ اصفهان پایتخت حمل و نقل جاده‌ای در کشور محسوب می‌شود

صابر فاضل مشاور علمی کانون کامیون‌داران کل کشور صبح امروز سه شنبه 22 مردادماه 1398 در نشست خبری رونمایی از نسخه ویژه پنجره واحد هوشمند حمل و نقل جاده‌ای کالا با بیان اینکه در حال حاضر در کشور 348 هزار کامیون وجود دارد، اظهار داشت: تعداد رانندگان کامیون به حدود 615 هزار راننده می‌رسد که این تعداد کد هوشمند فعال دارند و روزانه 115 تا 128 هزار بارنامه در کشور صادر می‌شود.

مشاور علمی کانون کامیون‌داران کل کشور با بیان اینکه بازارگاه‌ها می‌توانند برگشت یکسر خالی کامیون‌ها را تا ۱۸ درصد کاهش دهند، گفت: طبق اعلام سازمان راهداری چیزی حدود ۴۰ درصد برای بارنامه‌ای در سال وجود دارد که این تعداد باید با هوشمندسازی سیستم و فرآیندها کاهش پیدا کند.


وی با اشاره به فرار بارنامه‌ای در کشور گفت: طبق اعلام سازمان راهداری چیزی حدود 40 درصد برای بارنامه‌ای در سال وجود دارد که این تعداد باید با هوشمندسازی سیستم و فرآیندها کاهش پیدا کند.

مشاور علمی کانون کامیون‌داران کشور با بیان اینکه در حال حاضر 15 بازارگاه مجوز فعالیت را از سازمان پایانه‌ها اخذ کرده‌اند، گفت: تعدادی از این شرکتها از جمله شرکتهای دانش‌بنیان هستند که می‌توانند با راهکارهای علمی مشکلات حمل و نقل کالا در بخش جاده‌ای را برطرف سازند.

وی با بیان اینکه اصفهان پایتخت حمل و نقل جاده‌ای در کشور محسوب می‌شود، گفت: با جابه‌جایی 48 میلیون تن بار و حضور 460 شرکت حمل و نقلی اصفهان کریدور کاری حمل و نقل بار در کشور محسوب می‌شود.

فاضل با تاکید بر نقش بازارگاه‌ها در اتصال رانندگان، کامیون‌داران و شرکت‌های حمل و نقلی به یکدیگر گفت: بازارگاهها نباید نقش کمیسیون‌گیری داشته باشند و نباید مانند یک دلال در بازار عمل کنند چرا که حق صدور بارنامه را ندارند بنابراین حق اخذ کمیسیون را هم ندارند.

وی تاکید کرد: مدل درآمدزایی بازارگاه‌ها باید از محل ارائه خدمات و سرویس‌دهی به شرکت‌های حمل و نقلی، رانندگان و کامیون‌داران باشد.

مشاور علمی کانون کامیون‌داران کل کشور با بیان اینکه 90 درصد بارها خارج از سالن‌های رسمی و به صورت زبانی بین کامیون‌داران، رانندگان و شرکتهای حمل و نقلی جابه‌جا می‌شود، گفت: بازارگاه‌ها می‌توانند زنجیره اتصال این سه عامل و عنصر به یکدیگر برای جابه‌جایی بار در سطح کشور باشند.

فاضل درباره امکان کاهش یکسر خالی برگشت کامیونها از مقصد به مبدأ اظهار داشت: بازارگاه‌ها می‌توانند برگشت یکسر خالی کامیون‌ها را تا 18 درصد کاهش دهند.

وی همچنین با اشاره به فعالیت ناوگان کامیونی کشور در خطوط بین‌المللی گفت: روزانه 1500 بارنامه بین‌المللی در کشور صادر می‌شود که این نشان از ظرفیت قابل توجه کشورمان در این حوزه دارد که می‌توان از آن برای ارزآوری و افزایش درآمدزایی استفاده کرد.

فاضل همچنین از برگزاری مسابقه سراسری رالی خودروهای سنگین در کشور خبر داد و گفت: روز جمعه هفته جاری رالی خودروهای سنگین از مبدا میدان استاندارد کرج برگزارمی شود.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب