امروز: سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ [2023/01/31]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
کد خبر: 36074 تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۵:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

نامه ارزی وزیر صمت به همتی/ تغییر نحوه تخصیص ارز ۳۱ ردیف تعرفه

خبرایران: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی، تغییرات گروه کالایی اول، دوم و سوم برای دریافت ارز را اعلام کرد.
نامه ارزی وزیر صمت به همتی/ تغییر نحوه تخصیص ارز ۳۱ ردیف تعرفه

به گزارش خبرایران، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در نامه‌ای با موضوع تغییرات گروه‌های کالایی اول، دوم و سوم برای دریافت ارز به دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، درخواست تشکیل کمیته دوجانبه میان بانک مرکزی و وزارت صمت را کرد تا نسبت به بررسی و حل مشکلات تغییر نرخ ارز اقدام شود.

در این نامه ذکر شده است: پیرو نامه  شماره ۶۰/۱۲۹۱۱۰ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۸ موضوع تبصره یک ماده یک تصویب‌نامه شماره ۶۳۷۹۳/ت ۵۵۶۶۳ ه مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۶ هیات محترم وزیران در خصوص ساماندهی و مدیریت بازار ارز، گروه کالایی جدید ردیف تعرفه‌های جدول یک پیوست جهت استحضار و اقدام مقتضی ارسال می‌شود.

همچنین خواهشمند است پیرو نامه شماره ۶۰/۱۷۷۵۷۷ مورخ ۱۳۹۷/۷/۷ و عطف به درخواست سازمان غذا و دارو طی نامه‌های طی نامه‌های شماره ۶۶/۲۰۶۸۳ مورخ ۱۳۹۷/۸/۱ و شماره ۶۶۴/۲۵۲۹۱ مورخ ۱۳۹۷/۹/۱۴، ۲۰ ردیف کد تعرفه مندرج در جدول دو پیوست، صرفا در صورت تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشمول دریافت ارز با نرخ رسمی شوند.

ضمنا با توجه به اولویت بندی ثبت سفارش‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی و معرفی به بانک مرکزی برای تخصیص ارز، تمامی تعرفه‌ها با گروه ۳ کالایی به دو تغییر می‌کند. با توجه به تغییرات پیش آمده، در گروه کالایی  و در جهت مدیریت پرونده‌های که ناشی از تغییرات دچار مشکل شوند، ضرورت دارد کمیته‌ای دوجانبه بین بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود، تا نسبت به بررسی و حل و موضوعات این نوع پرونده‌ها اقدام شود.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب