امروز: شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ [2024/04/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 35543 تاریخ انتشار: جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۴۱:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

توضیحات مدیرعامل بانک ملی درباره حواشی ارز زائرین اربعین

خبرایران: مدیرعامل بانک ملی ایران توضیحاتی درباره انتقادات به عملکرد این بانک در ارائه ارز مورد نیاز زائرین اربعین حسینی (ع) ارائه کرد.
توضیحات مدیرعامل بانک ملی درباره حواشی ارز زائرین اربعین

به گزارش خبرایران، محمدرضا حسین زاده درباره انتقادات به عملکرد بانک ملی در تامین ارز مورد نیاز زائرین اربعین حسینی(ع)، اظهار داشت: باید توجه شود زمانی ماموریت ارائه ارز به نرخ دولتی به زائران اربعین به بانک ملی داده شد که هیچ بانکی این ماموریت را نپذیرفت.

مدیرعامل بانک ملی ایران ادامه داد: ماموریت تامین ارز مورد نیاز زائرین اربعین حسینی(ع)  در شرایطی به بانک ملی محول شد که جمعیت قابل توجهی از زائران به عراق سفر کرده یا در آستانه سفر بودند.  

وی ادامه داد: سئوال این است آیا اگر بانک ملی ماموریت ارائه ارز به نرخ دولتی به زائران اربعین حسینی(ع) را بر عهده نمی گرفت در شرایطی که بانک دیگری نیز خدمات مذکور را ارائه نمی داد، وضعیت زائران بهتر می شد یا بدتر؟

مدیرعامل بانک ملی ایران ادامه داد: آقای امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی که در ایام اربعین به کربلا سفر کرده بودند، آنجا اشاره کردند ماموریت ارائه ارز  به زائران اربعین اصطلاحا در دقیقه ۱۲۰ به بانک ملی سپرده شد.

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: اگر این ماموریت یک ماه زودتر به بانک ملی داده می‌شد، این امکان وجود داشت که با برنامه ریزی دقیق‌تر باجه‌های بیشتری برای ارائه ارز فراهم کنیم. نباید فراموش شود که زیرساخت بانکی عراق ضعیف بود، علاوه بر این برای انجام هر کاری نیاز به اخذ مجوز بود و حتی خرید کانکس برای ارائه خدمات بود.  

کارشکنی سوداگران ارزی برای خلل در کار باجه های ارائه ارز  به زائران

مدیرعامل بانک ملی ایران در ادامه گفتگو با خانه ملت، با اشاره به کارشکنی سوداگران ارزی برای خلل در کار باجه‌های ارائه ارز بانک ملی به زائران افزود: در انتقادات به بانکی ملی در موضوع ارز اربعین حسینی(ع) گاهی کم لطفی می‌شود، حداقل باید شرایط فعالیت و مدت زمانی که برای انجام ماموریت وجود داشت، در قضاوت عملکرد لحاظ شود.

حسین زاده گفت:حدود ۵۰۰ نفر از کارمندان بانک ملی برای تامین ارز مورد نیاز زائرین اربعین حسینی(ع)  به عراق اعزام شدند و حتی گاهی به دلیل فقدان خوابگاه تنها چند ساعت در اتوبوس استراحت می کردند و بخشی از همکاران به دلیل کمبود امکانات بعد از بازگشت از سفر عراق مریض شدند. قدردانی از کارمندان اعزام شده به عراق به دلیل تلاش شبانه روزی و بدون امکانات در این کشور بود.

مدیرعامل بانک ملی ایران افزود:بیش از ۸۷ درصد از زائران که برای دریافت ارز دولتی ثبت نام کردند و معادل ریالی واریز کردند، موفق به اخذ ارز شدند.

فروش تمام شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بانک ملی

حسین زاده همچنین درباره عملکرد بانک ملی در زمینه خروج از بنگاهداری گفت:بانک ملی در راستای خروج از بنگاهداری، تمامی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی را به فروش گذاشته است. مدیرعامل بانک ملی ایران افزود: تمامی خریداران بخش خصوصی که از شرایط کافی برخورداند می توانند بنگاه های اقتصای بانک ملی را خریداری کنند.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا قیمت بنگاه های اقتصادی بانک ملی بالا نیست؟ گفت: قیمت‌های بنگاه های اقتصادی بانک ملی آماده برای فروش  بر اساس نرخ کارشناسی است و قیمت شرکت های بورسی متعلق به بانک نیز براساس ساز و کار بورس مشخص می شود.  

مدیرعامل بانک ملی ایران یادآور شد: ارزش بنگاههای اقتصادی که بانک ملی تاکنون به فروش رسانده،  ۳هزار میلیارد تومان بوده است. حسین زاده در خصوص نرخ خرید دلار توسط صرافی های بانک ملی گفت: صرافی های بانک ملی معاملات دلار را با هماهنگی بانک مرکزی انجام می‌دهند. بانک ملی با هماهنگی بانک مرکزی تلاش کرده و می‌کند قیمت‌گذاری ارز از دست سوداگران ارز خارج شود.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب