امروز: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ [2021/12/06]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 31583 تاریخ انتشار: جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

ترامپ در مصاحبه‌ با شبکه خبری بلومبرگ اعلام کرد؛

آمریکا درصورت تغییر نیافتن رفتار سازمان تجارت جهانی ازآن خارج می شود

خبرایران: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هشدار داده است اگر سازمان تجارت جهانی نحوه تعاملش با آمریکا را تغییر ندهد این سازمان را ترک خواهد کرد.اگر رفتارشان را تغییر ندهند از سازمان تجارت جهانی بیرون می‌آیم.
آمریکا درصورت تغییر نیافتن رفتار سازمان تجارت جهانی ازآن خارج می شود

به گزارش خبرایران، دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با شبکه خبری بلومبرگ گفت: اگر رفتارشان را تغییر ندهند از سازمان تجارت جهانی بیرون می‌آیم.

سازمان تجارت جهانی برای تدوین قوانینی جهت تجارت جهانی و حل مناقشات میان کشورها تشکیل شده است اما ترامپ که به دنبال وضع سیاست‌های حمایتی از اقتصاد آمریکاست، می‌گوید این سازمان با آمریکا «غیرمنصفانه» برخورد می‌کند.

این درحالی است که واشنگتن اخیرا مانع انتخاب قضات جدید در سازمان تجارت جهانی شده است، کاری که بالقوه می‌تواند این سازمان را در صدور آراء جدید فلج کند.

ایالات متحده در ماه‌های اخیر در جبهه‌های مختلفی درگیر مناقشه‌های تجاری تلافی‌جویانه بوده است.

مناقشه تجاری با چین عملا به گلاویز شدن ۲ قدرت بزرگ اقتصادی جهان برای نفوذ هر چه بیشتر تبدیل شده و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

ترامپ بر شماری از کالاهای وارداتی در آمریکا تعرفه‌های گمرکی وضع کرده است.

براساس گزارش بلومبرگ احتمال دارد دور سوم تعرفه‌های گمرکی بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالاهای چینی هفته آینده برای اظهار نظر عمومی منتشر شود.

هنگامی که در جریان یک مصاحبه از ترامپ خواسته شد که این موضوع را تأیید کند، وی گفت که این مساله «به کلی غلط نیست.»

چین به تعرفه‌های آمریکا از طریق وضع مالیات‌ متقابل با ارزش مشابه بر کالاهای امریکایی و نیز شکایت به سازمان تجارت جهانی پاسخ داده است.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب