امروز: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ [2023/12/04]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
شرکت چوب صنعت دریس ، خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات متنوع
کد خبر: 30842 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۱:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

آذری جهرمی اعلام کرد؛

۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه توقیفی تعیین تکلیف می شوند

خبرایران: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: جلسه ای با حضور معاونین وزارت ارتباطات تشکیل شده تا در هفته آینده شرایط بازار تلفن همراه مقداری با تثبیت بیشتری مواجه شود.
 ۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه توقیفی تعیین تکلیف می شوند

به گزارش خبرایران، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص واردات موبایل با تعرفه بالا اظهار داشت: سخنگوی دستگاه قضایی در نشست خبری خود اعلام کرد که در این زمینه تعدادی را بازداشت کرده و روند بازپرسی و تشکیل پرونده در حال انجام است. تاکنون اطلاعاتی که دستگاه قضایی از ما خواسته در اختیار آنها قرار داده شده است و این خیلی خوب است که در کوتاه مدت و با جدیت، دستگاه قضا وارد عمل شده است.

وی در خصوص بازگشت پذیری تعادل به بازار تلفن همراه، اظهار داشت: طبیعتا موضوع تعادل بازار تلفن همراه مقدار زیادی به نرخ ارز وابسته است. در این زمینه بر اساس نامه‌ای که آقای شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت شب گذشته ارسال کردند برای گوشی‌های با قیمت زیر ۳۰۰ دلار ارز از گروه دوم از طریق سامانه نیما تامین خواهد شد. همچنین برای گوشی‌هایی با قیمت بالاتر از ۳۰۰ دلار نیز ارز از گروه سوم تخصیص داده خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه انجام این اقدام مقداری تکلیف بازار را روشن می‌کند، تصریح کرد: در تامین نیازمندی‌های بازار بر اساس پیگیری‌هایی که انجام دادیم با دو موضوع مواجه شدیم. موضوع اول این بود که بخشی از تجهیزات مربوطه در گمرک قرار داشت.

آذری جهرمی گفت: قرار شد که روند ترخیص آنها تسهیل و این تجهیزات در بازار عرضه و در اختیار متقاضیان نهایی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه درباره بیش از ۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه که در حال توقیف هستند قرار شد که تعیین تکلیف صورت بگیرد و نحوه عرضه آنها به بازار مشخص شود، تصریح کرد: در این زمینه دستگاه قضا اعلام آمادگی کرده که از تصمیماتی که در کمیته ثبت تلفن همراه در خصوص نحوه واگذاری و عرضه این گوشی‌ها اتخاذ می‌شود، حمایت و در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با این دو اقدام فکر می‌کنیم بتوانیم شرایط مناسبی فراهم کنیم و شاهد تثبیت قیمت در بازار تلفن همراه باشیم.

آذری جهرمی درباره زمان تحقق تثبیت در بازار تلفن همراه، خاطرنشان کرد: جلسه ای با حضور معاونین وزارت ارتباطات تشکیل شده تا در هفته آینده شرایط بازار موبایل مقداری با تثبیت بیشتری مواجه شود. ما پیش‌بینی کرده بودیم که طی ۱۰ روز بازار تلفن همراه متعادل می‌شود اما به دلیل طولانی شدن تصمیم‌گیری در بازار ارز این اتفاق اندکی با تاخیر مواجه شد.

آذری جهرمی در خصوص تبلیغی تلقی کردن بازدید خبرنگاران از طبقه نهم ساختمان ارتباطات زیرساخت، گفت: زمانی که کسی کار تبلیغاتی انجام می‌دهد، جواب او را با کار تبلیغاتی می‌دهند؛ ادعای اینکه در طبقه نهم یکی از ساختمان‌های وزارت ارتباطات تجهیزاتی با کاربری اعلام شده وجود دارد ادعایی است که مخاطب نهایی تصور می‌کند حتما صحت دارد.

وی افزود: آنها به جای اینکه بگویند اقدام وزارت ارتباطات تبلیغاتی بوده، باید پاسخ دهند که چرا آنها پیش از این اقدام چنین ادعایی مطرح کردند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه این فرآیند پینگ پنگی خیلی به مصلحت نیست، اظهار داشت: ما همچنان بر ادعای خود مبنی بر اینکه امکاناتی در اختیار آنها قرار ندادیم، هستیم و بنایمان نیز بر این بوده که به مردم بگوییم چیزی برای پنهان کردن از آنها نداریم.

آذری جهرمی در پایان تاکید کرد: تصمیم‌گیری درباره فعالیت دو نسخه از تلگرام تا زمان گذار، در مرکز ملی فضای مجازی اتخاذ شده و اینکه دو سه دستگاه برخلاف قانون درباره این تصمیم‌گیری صحبت کنند و به دولت تهمت بزنند همچنان مورد سوال است.

Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب