امروز: شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ [2024/04/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 2964 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۱:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

احمد مسجدجامعی خبرداد؛

نرخ کرایه حمل و نقل عمومی ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش می یابد / ارایه بلیت‌های اعتباری مدت‌دار و مبلغ دار از ماه آینده

خبرایران : احمد مسجدجامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران با یادآوری تصمیم دولت مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی، گفت: مصوبه شورای شهر تنها اجازه افزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی نرخ حمل و نقل عمومی را به شهرداری داده است.
نرخ کرایه حمل و نقل عمومی ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش می یابد / ارایه بلیت‌های اعتباری مدت‌دار و مبلغ دار از ماه آینده

به گزارش خبرایران ، احمد مسجدجامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران از افزایش 15 تا 25 درصدی نرخ کرایه حمل ونقل عمومی طی روزهای آتی خبر داد وگفت: با توجه به افزایش نرخ حامل‌های انرژی به طور طبیعی افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی را خواهیم داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه رانندگان تاکسی از جمله اقشار خدمتگزار جامعه هستند، تصریح کرد: نمی‌توان افزایش نرخ حامل‌های انرژی و سایر خدمات را دید و در قبال رانندگان سکوت کرد.

وی با یادآوری لایحه تقدیمی دولت درخصوص افزایش 35 درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی به شورای شهر، افزود: با بررسی‌های کارشناسانه انجام‌شده در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر نرخ مجاز برای افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی 15 تا 25 درصد در نظر گرفته شد تا بدین ترتیب فشار زیادی بر مردم وارد نشود.

مسجدجامعی با بیان اینکه در مدت دوره چهارم شورای اسلامی شهر، وزارت کشور برخلاف سال‌های گذشته سهمی را به شهرداری درخصوص حمل و نقل عمومی داده است، تصریح کرد: تعامل دولت و شورای شهر تاکنون در راستای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان مطلوب بوده است.

وی همچنین از ارائه بلیط‌های اعتباری مدت‌دار تا ماه آینده خبر داد و گفت:‌ شورای شهر، شهرداری را مکلف به ارائه بلیطتهای مدت‌دار کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بلیت‌های مدت دار در جهت یکسان‌سازی نرخ حمل و نقل عمومی تا یک ماه دیگر توزیع خواهد شد با این تفاوت که این بلیت‌ها مدت‌دار و مبلغ‌دار هستند.

مسجدجامعی ارائه مجدد بلیت‌های مدت‌دار را از دستاوردهای دوره چهارم شورای شهر خواند و گفت: با توجه به مخالفت‌هایی که درخصوص ارائه مجدد این نوع بلیط از سوی برخی مسئولان وجود داشت، اما شورای شهر توانست با برقراری تفاهمات لازم در راستای رضایت شهروندان گامی موثر بردارد.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب