امروز: شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ [2023/06/10]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 28164 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱:۱۱:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

60 روز بعد از گزارش یک خبرگزاری؛

خودروهای غیراستاندارد برند چینی به فنی‎وحرفه‌ای واگذار شد +تصاویر

خبرایران: رئیس سازمان اموال تملیکی از واگذاری خودروهای چینی غیراستاندارد متوقف در گمرک به سازمان فنی و حرفه‎ای خبر داد.
خودروهای غیراستاندارد برند چینی به فنی‎وحرفه‌ای واگذار شد +تصاویر

به گزارش خبرایران، دو ماه قبل در گزارشی به توقف 600 خودروی چری در گمرک مانده برای نخستین بار در تسنیم پرداخته شد. در این گزارش آمده بود، حدود 600 خودروی چینی از یک مدل خاص (چری) در گمرکات هرمزگان (شهید رجایی) به‌دلیل عدم‌کسب مجوزهای لازم استاندارد و محیط زیست متوقف شده است. اطلاعات اولیه حکایت از آن دارد که یک مشکل فنی در سیستم سوخت‌رسانی این خودروها دلیل اصلی عدم‌کسب مجوزهای لازم برای ترخیص بوده است. خودروهای مذکور در حال حاضر در اختیار سازمان اموال تملیکی بوده، اما باتوجه به هزینه‌های بالای انبارداری و گمرکی فعلاً هیچ مشتری برای خرید این خودروهای چینی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

توقف 600 خودروی چینی در گمرک به‌دلیل نداشتن استاندارد

حالا بعد از گذشت دو ماه و پیدا نشدن مشتری برای این خودروها رئیس سازمان اموال تملیکی از واگذاری 500 دستگاه از چری‌های غیراستاندارد به سازمان فنی و حرفه‌ای خبر داده است. خبرگزاری تسنیم برای نخستین بار تصاویر این خودروهای غیراستاندارد را منتشر می‌کند. گفتنی است بعد از گزارش تسنیم، این برند خودرویی وجود خودروهایی با نام مذکور را رد کرده بود.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه ارزش کارشناسی رسمی دادگستری برای این تعداد خودرو 42 میلیارد ریال است، تصریح کرد: به‌دلیل آنکه این خودروها نتوانستند مجوز و استاندارد لازم را برای ورود به کشور اخذ کنند، متروکه شد و برای اینکه هزینه بر این خودروها مترتب بود و در حال مستهلک شدن بودند، مقرر شد تا برای امور آموزشی و فنی و حرفه‌ای در اختیار این سازمان قرار گیرد.  426 دستگاه از این خودروهای سواری مربوط به شرکت چری مدل 2013 و 2014 بوده و 63 دستگاه سواری برند سابرینا دنده‌اتوماتیک بوده است.

Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب