امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ [2022/10/07]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 28056 تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۸:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

دکتر علی مستوفی خبرداد؛

تهران دهمین پایتخت دیابت جهان می شود

خبرایران:دکتر علی مستوفی دبیر اجرایی سومین همایش دیابت گفت: تهران در سال ۲۰۱۸ دهمین پایتخت دیابت دنیا می شود.
تهران دهمین پایتخت دیابت جهان می شود

دکتر علی مستوفی در سومین همایش دیابت با عنوان این مطلب که حدود ۴.۵ تا ۵ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند، افزود: بررسی ها نشان می دهد اگر اقدامی برای کنترل دیابت صورت نگیرد، ظرف ۲۵ سال آینده این عدد به ۹.۲ میلیون نفر می رسد.

وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر هزینه ۴.۵ میلیون مبتلا به دیابت ۲ میلیارد یورو برآورد می شود، ادامه داد: تا ۲۵ سال آینده این هزینه به ۶ میلیارد یورو می رسد.

دبیر اجرایی سومین همایش دیابت از چاقی و اضافه وزن و همچنین عدم فعالیت فیزیکی به عنوان مهم‌ترین عوامل ابتلا به دیابت در کشور نام برد و افزود: ۳۰ درصد ایرانی ها فعالیت بدنی ندارند و ۲۰ درصد چاق هستند.

مستوفی با عنوان این مطلب که تهران در سال۲۰۱۸ به عنوان دهمین پایتخت دیابت دنیا معرفی می شود، تاکید کرد: قرار است با این انتخاب راهکارهایی برای تغییر وضعیت موجود پیرامون بیماری دیابت صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مصرف انسولین‌های مدرن در ایران همچنان پایین است، افزود:هر چند در سال های گذشته مصرف انسولین‌های مدرن  ۵ برابر شده اما همچنان ۵۰ درصد از کشور ترکیه کمتراست.

مستوفی از فعالیت۱۶۰ آموزش دهنده قلم انسولین در ایران خبر داد و گفت: اتوبوس دیابت در سال۲۰۰۸ در تهران راه اندازی شد و در حال حاضر ۴ شهر یزد، مشهد، کرمانشاه و رفسنجان نیز اتوبوس دیابت دارند به طوری که نزدیک به۸۰ هزار نفر تاکنون توسط اتوبوس دیابت مورد بررسی قرار گرفته اند که بیش از ۳۰ درصد مراجعان قند بالا داشتند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب