امروز: یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ [2022/01/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 25133 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

التماس عروس داعشی به «مرکل»

خبرایران: یک عروس داعشی آلمانی که همسر و سه فرزندش را برای پیوستن به گروه تروریستی داعش ترک کرده بود به آنگلا مرکل – صدر اعظم آلمان – التماس کرد با بازگشت وی به آلمان موافقت کند.
التماس عروس داعشی به «مرکل»

به گزارش خبرایران، نادیا رمضان زن 31 ساله ای است که در سال 2014 همسر و سه فرزندش را ترک کرد تا برای جهاد نکاح به گروه تروریستی داعش بپیوند. او اینک خواستار بازگشت به کشورش است. به همین منظور با انتشار ویدئویی خطاب به مرکل، به او التماس می کند که با بازگشتش به آلمان موافقت کند.
 
نادیا در حالی در این ویدئو ظاهر می شود که پسربچه ای در آغوش دارد. او ضمن ابراز پشیمانی خطاب به صدراعظم آلمان می گوید: خواهش می کنم؛ من اشتباه کردم. من به کمک شما نیاز دارم. لطفا به ما کمک کنید. من می خواهم با دو فرزندم به آلمان بازگردم. التماس می کنم ما را سریعا به آلمان بازگردانید. من می خواهم فرزندانم در محیطی معمولی بزرگ شوند، به مهدکودک و مدرسه بروند.
 
وی در ادامه این ویدئو گفت: می خواستم در صلح در جهان زندگی کنم، به خدا خدمت کنم و فرزندانم را بزرگ کنم.
 
این زن داعش مدعی شد که خطرناک نیست. حتی قادر به شلیک نیست چراکه از اسلحه می ترسد و تمام وقت خود را به آشپزی و تماشای فیلم گذرانده است. او نسبت به شکست های گروه تروریستی داعش ابراز نگرانی کرده و خواستار بازگشت به آلمان است.
 
برخی از گزارش ها حاکی از آن است که نادیا رمضان پس از فرار به رقه با یک عنصر داعشی اهل هامبورگ ازدواج کرد. او ابتدای سال 2017 پس از شکست های پی در پی داعش، از سوریه فرار کرد ولی در ایست بازرسی کردستان بازداشت شد. پس از تحمل 18 روز زندان به اردوگاه عین عیسی که صرفا خانواده های عناصر داعش در آنجا نگهداری می شوند، منتقل شد. سخنگوی وزارت خارجه آلمان تأیید کرد که ملیت آلمانی وی را لغو نخواهد کرد.
 
هاینر وُگل، دانشمند سیاسی معتقد است زنانی که به گروه تروریستی داعش می پیوندند از زندگی ساده و نامطلوبی برخوردارند. بی ریایی این زنان تا حدی قابل قبول است ولی آن ها برای زنده ماندن التماس می کنند. آنها فعالانه در تبلیغات داعش شرکت کرده اند و به استخدام آنها در آمده اند. عروس های داعشی، زنان و مادرانی بی عیب نیستند چراکه آنها می دانستند قرار است چه کاری در سوریه انجام دهند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب