امروز: پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ [2022/06/30]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 14613 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۳:۴۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور؛

درآمد پایدار مالیاتی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی است

خبرایران: رئیس کل سازمان مالیاتی در اولین جلسه شورای مدیران مالیاتی سراسر کشور گفت : جهت گیری نظام مالیاتی در سال جاری، اقدام و عمل مبتنی بر عدالت و تعامل با مردم است.
درآمد پایدار مالیاتی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرایران به نقل از سازمان امور مالیاتی، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: در سالی که اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به عنوان مهمترین سیاست و جهت گیری کشور اعلام شده، این سازمان از تمام توان خود برای اجرایی کردن طرح ها و برنامه های کلیدی نظام مالیاتی و به ویژه ایجاد فضای مبتنی بر عدالت و تعامل با مردم بهره خواهد برد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی نژاد، روز یکشنبه 15 فروردین ماه سال جاری، در اولین جلسه با مدیران مالیاتی سراسر کشور خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری، امسال را به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری فرموده‌اند، لذا تحقق کامل درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده به منظور قطع وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی یک سیاست راهبردی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه اتکای کشور به درآمدهای پایدار مالیاتی، یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی مطرح است، اظهار داشت: در لایحه برنامه ششم توسعه نیز پیش بینی شده، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی تا پایان این برنامه به حدود 11 درصد افزایش یابد و با تصویب این لایحه، عملا نخستین گام عملی برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشته خواهد شد. تقوی نژاد، با بیان اینکه یکی از مهمترین محورهای اقتصادی مقاومتی، قطع وابستگی بودجه کشور به نفت و اتکا به درآمدهای مالیاتی است، گفت: امسال از نخستین روز کاری تلاش می کنیم، تا بتوانیم 100 درصد درآمدهای پیش بینی شده را محقق کنیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در ادامه بر اجرا و پیاده سازی سریع طرح جامع مالیاتی تاکید و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه طرح جامع مالیاتی یکی از مهمترین طرح های نظام مالیاتی است، با برنامه ریزی صورت گرفته در تلاش هستیم تا نیمه بهمن ماه امسال، این طرح را در ابعاد ملی پیاده سازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه اجرای اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم از ابتدای سال جاری در دستور کار قرارگرفته، گفت: رویکرد حاکم بر این قانون بر تسهیل مناسبات نظام مالیاتی با مردم و رضایت مندی مودیان مالیاتی استوار است و سازمان امور مالیاتی کشور نیز در تعامل با مردم نسبت به احقاق حقوق دولت اقدام می کند.

تقوی نژاد بر تقویت شناسایی مودیان جدید مالیاتی و پیشبرد طرح های مربوط به واحدیابی های دستی و مکانیزه تاکید و خاطر نشان کرد: مقابله با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید و خارج از تور مالیاتی نیز به نحو ویژه ای در دستور کار برنامه های سازمان قرار دارد.

وی همچنین از لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و لایحه نصب و راه اندازی صندوق مکانیزه فروش به عنوان دو برنامه مهم دیگر در سازمان یاد کرد و گفت: این لوایح هم اکنون در کمیسیون اقتصادی دولت و مجلس در دست بررسی هستند و به محض تصویب مراحل اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب